Červenec 2015

30 Days Lord of the Rings Challenge! - Den 3.

31. července 2015 v 19:22 | Neyra Calene |  Projekty


3. OBLÍBENÁ POSTAVA

Top 7: Bělovlasé postavy

30. července 2015 v 19:03 | Neyra Calene |  Projekty

Žebříčky těch nejvíc TOP jsou populární tak docela všude, tak si Neyra řekla, proč to taky nezkusit. Pět je málo a deset moc, pro mě ideální počet je tedy sedm. Jak už ale titulek článku napovídá, nebudu se soustřeďovat vždycky na několikrát omýlané věci (i když ani mě se to patrně nevyhne). Nuže, pojďme na to - kterých sedm bělovlásků je podle mě těch top?


Neyra Calene

30. července 2015 v 13:14 | Neyra Calene |  Kolem Nory
Článek se snažím průběžně udržovat, takže by měl být vždy čerstvě aktualizovaný :)

Neyra Calene (křestním jménem ve skutečnosti Karolína) je šestnáctiletá studentka pedagogické školy, původem z Vysočiny. Je volně škatulkovatelná do skupin jako fantazák, metalista, geek, tak trochu gamer a tak-trochu blázen. Dle zvěrokruhu hrdý kozoroh, dle mbti ENTP, dle Pottermore patří do Zmijozelu, toliko k povaze. V překladu to znamená, že Neyra je cynik, realista, cílevědomý extrovert, a naproti očekávání je to povětšinou šašek kolektivu. Pro další fakta, prosím, pokračujte níže.

Červené křížky x berte spíš s nadhledem :)

Hudební žánr: Metal teď a metal navždy (rock taky, samozřejmě), pagan metal, industrial, metalcore. Jako bonus soundtracky a keltská hudba.
x to moderní taneční cosi je fakt hnus.

Hudební skupiny: Marilyn Manson, Linkin Park, Motionless In White, Amon Amarth, Nirvana, Bring Me The Horizon, Three Days Grace, Powerwolf, Eluveitie, Five Finger Death Punch, Oomph!, Skillet, Rasmus....

Jídlo: Bohové žehnají jablečnému štrúdlu, čínským nudlím a lososovi určitě taky. Nezapomínám na zeleninu!
x guláš, rýže, kmín... a fastfood je můj nepřítel.

Na chuť: Pravá lékořice, bílá čokoláda, marcipán, pistáciová Deli, to k nezdravému životu stačí.
x brambůrky ne-e, echt ne solený.

Literární žánr: Fantasy, duh. Dále sci-fi, horory, historické a detektivky.
x dívčí a YA přeláskované čtení.

Knihy a autoři: Zaklínač (jak povídky, tak i trochu slabší sága), Tolkien (ale pořád to nemám všechno), Píseň ledu a ohně, Rowlingová + Galbraith, Riordan (i když se mi zdá, že šťáva dochází...), King, od podlahy.

Filmový a televizní žánr: Scifi, akční a krimi jsou na špičce. Historický a thriller pod nimi.
x (zejména romantické) komedie a horory - to první nikdy nepoberu a to druhé, upřímně, já se u toho nudím.

Filmy: Star Wars! Marvel Cinematic Universe! X-Men! Konec výkřikům do tmy, kromě těhle mám taky ráda Počátek, bondovky, LoTR (jak jinak), Van Helsinga (aťsi béčko, ale já ho odmala hrozně žeru), Statečné srdce a čestnou výjimku komediím, Můj soused zabiják.
x možná za to může televize, ale Flynn Carsen si v mé přítomnosti radši ani nemyslete

Seriály: Relativně nové hobby. Naprosto zbožňuju Mentalistu, Vikingy, Blacklist a Agenty S.H.I.E.L.D.u, o pár stupňů níž jsou Homeland, House of Cards, Blindspot, Hra o Trůny (až mě to samotnou překvapuje), Doctor Who a netflixácký marvelovky, resp. Defenders.

Hry: Páté Elder Scrolls aka SKYRIM, nejnovější díly HoMaM, Witcher, Dark Souls a čestně Magic: The Gathering, ačkoli poslední dobou nemám s kým hrát.


Kde mě ještě můžete najít?
Felix Felicis! RPG - ano, textové erpégéčko, ale se skvělou komunitou a na relax super
SerialZone - protože ten watchlist je geniální věc, žeáno - kdyby vám to bylo k užitku, hledejte uživatele "RawBanana" a tomu loginu se nesmějte
ČBDB - databázi taky vedu (a vedu i spolupráci), ale přes facebookový účet
.... z čehož vyplývá, že jsem dostupná i na sociálních sítích, ale tedy jen na Facebooku a G+, a to navíc (zatím?) pouze se svým osobním profilem.
No, a samozřejmě, jak víte, mě můžete jako Neyru Calene najít na Deviantartu.

Řekl jasně, že jde dovnitř

13. července 2015 v 21:18 | Neyra Calene |  Tvorba


Jak jsem slibovala a předesílala, stalo se - přináším vám další povídku, ve které figuruje vypravěč Alder. Předcházející příběh Ten nejlepší vypravěč ze začátku května nemusíte mít přečtený, abyste pochopili můj dnenší příspěvek, ale jak jinak, doporučuji vám tak udělat, hlavně proto, že váš obraz bude přece jen kompletnější a povídku si více užijete. Inu, tady to je - a za vaši kritiku a ohlasy v komentářích budu samozřejmě velmi ráda :)

Když o sobě nevíte

10. července 2015 v 11:08 | Neyra Calene |  Mimo Noru
Trochu úvaha, trochu "zpověď" z mého života. Aneb zkrátka stav, který v mém věku už lidé tolik nezažívají...
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.