Top 7: Bělovlasé postavy

30. července 2015 v 19:03 | Neyra Calene |  Projekty

Žebříčky těch nejvíc TOP jsou populární tak docela všude, tak si Neyra řekla, proč to taky nezkusit. Pět je málo a deset moc, pro mě ideální počet je tedy sedm. Jak už ale titulek článku napovídá, nebudu se soustřeďovat vždycky na několikrát omýlané věci (i když ani mě se to patrně nevyhne). Nuže, pojďme na to - kterých sedm bělovlásků je podle mě těch top?1) Geralt z Rivie

Výskyt: Sága o Zaklínači, povídky o Zaklínači, PC hry Zaklínač, apod...

Kde přišel k bílým vlasům: Ať jmenován jakkoli (Bílý vlk - Gwynnbleid, Řezník z Blavikenu, Vatt´ghern, je opravdu z čeho vybírat) stále se jedná o téhož muže. Zaklínače Geralta z Rivie, vědmáka, lovce nestvůr, podrobeného zkoušce trav. Jeho vlasy jsou zbaveny pigmentu právě v důsledku prodělání mutace.

Proč je ta skvělý: Protože Geralt je Geralt. Kdo ho nezná, nepochopí (ano, jeden z mých nejoblíbenější charakterů).
2) Gandalf Bílý


Výskyt: Hobit, trilogie Pán Prstenů

Kde přišel k bílým vlasům: Mithrandir, Láthspell či Bílý jezdec, i Gandalf byl zván na různých místech různými jmény. Bílým se stal po svém vzkříšení, kdy se jako nástupce Sarumana stal hlavou řádu Istari. S touto proměnou zbělaly i jeho vlasy - tady za to mutace nemůže.

Proč je tak skvělý: Protože tolik životních mouder se vám dostane od málokoho.
3) Albus Brumbál


Výskyt: knihy o Harry Potterovi

Kde přišel k bílým vlasům: Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, patrně nejslavnější kouzelník všech dob, přemožitel černokněžníka Grindelwalda a ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích je možná trochu podivín, a mnoho lidí to ale připisuje jeho pokročilému věku. Právě ten stojí za jeho stříbřitými vlasy... a legendárním plnovousem.

Proč je tak skvělý: Kdo zvládne lépe skrývat laskavost a moudrost za zdánlivou senilitou? Podobně jako u Gandalfa, mimochodem.
4) Ciri


Výskyt: Sága o Zaklínači, povídky o Zaklínači, PC hry Zaklínač, apod...

Kde přišla k bílým vlasům: Cirilla Fiona Elen Riannon, další nositelka obludně dlouhého jména, zvaná pouze Ciri je Dítětem překvapení pro zaklínače Geralta z Rivie a následnice trůny Cintry. Nutno poznamenat, že do tohoto žebříčku patří spíš jenom kvůli té oblíbenosti, jelikož podle knižní předlohy má bílý pramen vlasů pouze na skráni, jinak má vlasy plavé. Pramen, díky kterému je v tomto žebříčku, jí zbělal po boji na hradě Rhys-Rhun. Herní vývojáři se toho chopili trochu jinak.

Proč je tak skvělá: V Zaklínači vždycky byla Ciri postava, se kterou jsem se ztotožňovala. Proto jí mám ráda - připadá mi hodně blízká.
5) Daenerys Targaryen


Výskyt: sága Píseň ledu a ohně

Kde přišla k bílým vlasům: Právoplatná dědička Železného trůnu, khaleesi Dothraků, matka draků. Mladá Daenerys je odhodlaná vzít si zpět, co jí patří - co patřilo Targaryenům. Právě pro dračí dynastii šílených panovníků jsou stříbřité vlasy a fialové oči typické.

Proč je tak skvělá: V seriálu fakt není. Ale v knížce mi byla vždycky věkově nejblíž (prostě jsem si to dokázala dobře koupit) a dokázala jsem se do ní, alespoň ze začátku, nejlépe vcítit.6) Will Burrows


Výskyt: série Podzemí (Will Burrows)

Kde přišel k bílým vlasům: Pravým jménem Seth Jerome, utečenec zachráněný svou matkou z podzemního města Kolonie do současného Londýna. Dobře nesnáší slunce, protože je albín, stejně jako ostatní Kolonisté, kteří po staletích života v podzemní přišli o pigment.

Proč je tak skvělý: Protože s ním jsem se podívala do podzemí. A puberťák k puberťákovi sedá.
7) Dante


Výskyt: herní série Devil May Cry

Kde přišel k bílým vlasům: Napůl člověk, napůl démon, syn Spardy... O Dantovi se toho z her DMC dozvíte asi nejvíc, pokud umíte hodně dobře anglicky, pokud ne, budete toho vědět asi půlku jak já. Vždycky jsem si myslela, že za bílé vlasy může jeho démonický původ, ale díl kde mu bylo dvacet let a vlasy měl černé to trochu změnil.

Proč je tak skvělý: Dvě slova - ty kecy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Azano Azano | E-mail | Web | 31. července 2015 v 21:09 | Reagovat

Škoda, že je Dante až na posledním místě. U mě by byl rozhodně na prvním! :D Pak bych dala Geralta a poté spíš pátrala po dalších úžasných herních charakterech než po těch knižních, ovšem, každý se na to dívá trochu jinak a má jiné oblíbence :-) Ty kecy :D To mě dostalo :-D Dante je bezva a nejen kvůli tomu co plácá, ale celkově, jen by mě zajímalo kde jsi našla, že mu v pátém díle bylo dvacet? Vždyť Danteho věk je ve hře celkově neznámý, nebo ne? :-? :D O_O

2 Neyra Calene Neyra Calene | E-mail | Web | 31. července 2015 v 23:17 | Reagovat

[1]:
Já tušila, že se na Danteho ozveš :-D :-D Přece jen jsem toho tolik nenahrála jako přečetla, takže asi proto je žebříček sestavenej takhle :D
No, a popravdě jsem schválně ty vlasy googlila, a nic, a někde tam na více stránkách jsem to s tím věkem četla, tož nevím 8-O Ale tak mladší tam je určitě, že :-D :-D

3 Azano Azano | E-mail | Web | 1. srpna 2015 v 0:21 | Reagovat

[2]: Jo, to je jasný, že tam je mladší, ale věk se nedá určit, protože se o něm ve hře nikdy nemluvilo, navíc ve čtyřce a trojce je vidět, že je snad i nesmrtelný :D  :D No jo, prostě můj Dantík :3

4 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 2. srpna 2015 v 15:06 | Reagovat

To já si myslím, že si Geralt první místo zaslouží. Hrála jsi už Divoký hon? Osobně jsem si nikdy nezvykl na vousatou verzi, kterou tam představili. Vůbec mi přijde dost zvláštní, že mění Geraltovi styl účesu s každou novou hrou, takže já ho vždycky upravím do podoby z prvního dílu. Přijde mi, že to lépe sedí k zaklínačově povaze :-D  ;-)
Jinak proti Gandalfovi a Brumbálovi těžko něco namítat, Daenerys mám taky docela rád, neb seriál nesleduji a Ciri sice není tak zábavná jako Geralt s jeho suchým humorem a vražednými pohledy, ale působí uvěřitelně a příběh Divokého honu díky ní získává na působivosti. Co ale nemůžu nechat bez komentáře, je absence Sarumana 8-)  :-D  ;-)

5 Neyra Calene Neyra Calene | E-mail | Web | 3. srpna 2015 v 22:40 | Reagovat

[3]:
O čem všem se tam mluvilo nemám tak docela očekovaný, na tom nebýt tenhle člověk moc dobrá s angličtina :-P

[4]:
Divoký hon jsem zatím bohužel nehrála, protože nemám k dispozici stroj, který by mi to umožnil :-? :-) Mě kromě toho účesu hlavně Geralt přijde s každou hrou mladší :-D Vizuálně, zkrátka.
A ač to bude znít strašně chytrácky, já jsem tušila, že tam ten Saruman někomu bude chybět 8-) :D

6 Methis Methis | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 10:04 | Reagovat

Až na to, že poslední dvě postavy neznám, máme stejný vkus, možná bych jen trochu přehodila pořadí některých postav (Brumbál je pro mě číslo jedna) :D Navíc bych možná ještě přidala některého z elfů ze Středozemě, ale ti nejsou tak úplně bělovlasí :D :)

7 Ell Ell | Web | 15. srpna 2015 v 10:42 | Reagovat

Zaklínače jsem nečetla a poslední postavu neznám taky, ale zbytek je skvěle vybraný!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.