Srpen 2015

Tady uzel, rozsekni mě!

30. srpna 2015 v 23:13 | Neyra Calene |  Mimo Noru
Pokud patříte k těm, kteří na tento blog chodí jednou za uherský rok jen proto, že se uklikli u nějakého komentáře, nebo jste tu úplně poprvé, prosím, nalistujte rovnou jiný článek - protože pak tu bude i šance na to, že se vrátíte. Následující řádky totiž naprosto vypadávají z jakéhokoli nomálu, který se mi snad podařilo se u sebe na blogu nastolit. Když se Neyrušce, jindy poklidnému flegmatickému pařízku, začnou velmi emotivně nervozitou uzlovat vnitřnosti, je na čase, aby jednou za čas (asi tak jako u života v brejlích) využila osobní blog vyloženě k tomu, k čemu je určen - k odrazu názoru.
Pokud je tedy nějaký názor na tom, že mám ze střední větší vítr než Frodo z cesty do Mordoru.
Jestliže jste se doteď nedali na útěk, možná je na čase to udělat.
Tohle bude velice košatá a okrasně přistřižená kupa osobních žvástů patnáctiletého mozku, který je zralý leda do nálevu a ne na vyšší úroveň vzdělání.

Úvaha: Život v brejlích

26. srpna 2015 v 18:33 | Neyra Calene |  Mimo Noru
Těsně předtím, než jsem se před psaním tohoto článku usadila k notebooku, jsem byla v obchodě. Po cestě si člověk všímá spousty věcí - stromů, dlažby, aut, lidí, domů... Mně jako člověku s brýlemi dochází, že bez nich toho vidím mnohem méně. A když tak koukáte skrz svoje obroučky, vidíte (hech, to je výraz) mimo jiné to, že lidí jako vy je fakt dost.

Něco do ucha - prázdniny 2015 (speciálka!)

24. srpna 2015 v 0:40 | Neyra Calene |  Hudba


Tentokrát nepůjde v rubrice "Něco do ucha" jen o to, co mi zrovna šumí ve sluchátkách a lahodí mému sluchovému ústrojí. Bude to možná trochu... sentimentálnější. Krapítek.

Andělé a démoni - Dan Brown

22. srpna 2015 v 17:09 | Neyra Calene |  Knihy
Andělé a démoni je kniha, která u mě drží několik prvenství. Žádný fantasy kousek se nemusí bát, že by jej sesadila z toho "TOP" žebříčku, ale je tu něco jiného. Je to první kniha svého žánru, kterou jsem vzala do ruky, a první kniha, kterou jsem si přečetla na základě toho, že "film nebyl tak špatný". A taky toho, s jakým nadšením ji hlodala moje sestra. Rozhodovala jsem se, jestli si přečíst A&D nebo Šifru mistra Leonarda, známější příběh profesora Langdona, ale tohle mi připadalo přitažlivější. Přece jen, tady se nehledají potomci Krista, tady letí celý Vatikán do vzduchu! A to doslova.


Kdo tahá za nitky

17. srpna 2015 v 21:07 | Neyra Calene |  Tvorba
Aby mi to tu na blogu o prázdninách docela neumřelo (protože času je méně, než bych čekala :D), přicházím s další veršovanou tvorbou po dlouhé době. A není jen tak ledajaká - psala jsem právě totiž docela jiný článek, když jsem v hlavě znovu převalovala myšlenku, jestli re-číst Hru o Trůny. Tak vznikl poslední verš. Během deseti minut potom zbytek. Já osobně jsem s tím jednou opravdu spokojená... :D
Téma je tedy samozřejmě Hra o Trůny, a to samotný začátek, kdy se má Ned Stark vydat s Robertem Baratheonem do Králova přístaviště. Kdo ale tenhle příběh zná, z básně toho samozřejmě pochopí nejvíc :)

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.