Něco do ucha - prázdniny 2015 (speciálka!)

24. srpna 2015 v 0:40 | Neyra Calene |  Hudba


Tentokrát nepůjde v rubrice "Něco do ucha" jen o to, co mi zrovna šumí ve sluchátkách a lahodí mému sluchovému ústrojí. Bude to možná trochu... sentimentálnější. Krapítek.

Hudba je pro mě totiž něco důležitého. Náplast a reakce na všechno, co v životě prožívám, pociťuji nebo co mě zajímá. Tentokáte se proto zaměřím na písničky, které pro mě mají nějaký význam. Ať již to bude ten, že jsem u nich vyrůstala, nebo něco dalšího. Uvidíte sami... když píšu tohle záhlaví, sama nevím, co se z toho vyklube, protože nemám vybráno. Inu, uvidíme.
A toho, že celé tohle zatím bylo laděné na "vážnou" notu se nebojte, já to tak docela vážně nemyslím :) Ne úplně :D A ty texty apod. si taky musíte správně přebrat. Správně.. tedy, jako já! :)

LINKIN PARK
Numb
Začnu něčím důležitým. Písničky mají totiž nejen hudbu, ale i text, který je setsakramentsky důležitý. Mnoho lidí, co neovládají cizí jazyky si ale písničky nepřekládají, nebo naopak vůbec neřeší, o čem jsou. Já docela jo, a Numb je proto song skvělý ve všech ohledech. Ten text je prostě moje hymna. Takhle se cítím, světe, docela často.


THREE DAYS GRACE
Never Too Late
Tady to není o textu, patrně. Asi prostě o tom nádechu písně a hlavním poselství, které je v samotném názvu. Tohle je totiž písnička, kterou Neyruš drtí, když je v depresi, nebo se něčeho bojí a tak podobně. V pubertě se to člověku stává častěji, než by chtěl, no ne?


THE RASMUS
Justify
Tak tahle písnička je plnovýznamová. Když jsem emočně přímo přebitá, nejen při depkách nebo tak, tak si jí pouštím, ale taky je spjatá s jedním velmi důležitým bodem mého života, a to sice narození mladšího brášky :) A taky první stěhování, a další obrovská kopa změn... Ale ten klip nic moc. Jo, a je to písnička, kterou poslouchám nejdýl. Od tý doby, co něco fakt poslouchám a nemám to od rodičů.


KABÁT
Šaman
Kompletní dětství. Postupné pochopení, o čem to doopravdy je. Cédéčko s Kabáty v autě na cestách, stopadesát písní sem a tam... To jsou prostě vzpomínky.


MARILYN MANSON
Deep Six
Tak toho tu nevidíte poprvé, že ne? Ale tentokrát tu není ta písnička kvůli tomu, že je zatraceně dobrá. Jakože je, ale o teď nejde. Tohle jsou kamarádi. Dva hodně dobří kamarádi, totální šílenci jako já, se kterými mám hodně zažito a život bez nich by nebyl. Jste boží, lidi. A všichni tři posloucháme právě MM, jehož i nové album drtíme s radostí. (Neboj, stará, my se na ten koncert dostanem!)To by asi bylo to, co jsem chtěla napsat. Není toho hodně, ale hodně to znamená - a kdyby si někdo myslel, ne, nešlo o to jen přihrát k oblíbeným písničkám nějaký význam. Je to naopak. Mám je ráda, hlavně proto, co znamenají. Někdy se to stane samo... stačí poslouchat ve chvíli, kdy to přijde. :D
... a abychom toho neměli málo, tak tady bonus, dvě novinky. Protože vyšla dvě naprosto čuprózní alba, a to sice SAINT ASONIA stejnojmenné skupiny, do které prchl Adam Gontier z Three Days Grace, a Venom od BULLET FOR MY VALENTINE.
Od SA si užijte Let me live my life, od BFMV Venom.

Potlesk za poslech, Neyra. :P

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lupus Lupus | Web | 24. srpna 2015 v 15:20 | Reagovat

Numb, samozřejmě klasika, ale jinak jsou to pro mě většinou novinky. Příjemné novinky, děkuji za tip,zvláště ta předposlední je chytlavá :).

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 25. srpna 2015 v 17:29 | Reagovat

Doposloucháno. Začínám tomu přicházet na chuť :-)

3 Neyra Calene Neyra Calene | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 18:36 | Reagovat

[1]:
Jsem ráda, že se někomu líbí :-D A chytlavá je pořádně, broukám si ji snad už měsíc 8-)

[2]:
Wow. Totiž... hustý :D :D To jsem jako samozřejmě ráda :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.