Unni

25. listopadu 2015 v 20:18 | Neyra Calene |  Tvorba


Slibovala jsem, že přijde více povídek - že má aktivita je v tomto ohledu nebývale květnatá. Momentálně. A ačkoli jsem slibovala dalšího Aldera... nejsem si jistá, jestli nedávno dokončené dva příběhy jsou přímo zralé na podstoupení nějaké kritiky. Proto dnes přináším...
Ne, už ani slovo. Nejdříve si přečtěte následující text, a až potom budu pokračovat.


"Unni tulit se ke svůj ženy každej noc."
Dřevo na šítech zapraskalo a třísky se rozlétly kolem. Z kamenů nad hlavami schovaných obránců se oddrolila sprška prachu a štěrku. Po slovech zrzavého hromotluka skupinkou projela vlna nervózního smíchu.
"Ticho," sykl muž vpředu, velitel zbytků hradní posádky, a naklonil hlavu tak blízko provizorní štítové hradbě, jak se odvážil. Vousáč mlaskl a podrbal se na zadku.
"Lord bylo moc posraná. Unni zlámat hnátu všichni jižana krysa."
Mladý černovlásek vzdal snahu o poslouchání a otočil se ke svým mužům. Byly zmáčknutí u zavaleného vchodu do obilného skladu, neuměle schovaní za pár štíty a kousky pytloviny. Doufali jen, že venku je takový chaos, aby si jich nikdo nevšiml. Se zaduněním sem tam do štítů narazily nějaké věci, pravděpodobně kameny nebo poházené vybavení z hradu. Ze Saeptova nádherného hradu!
"Unni, říkej ," ozval se další muž. Celkem se jich ve skrýši těsnilo šest, hlídači Kvalat, Louba. Jurič a Horwi, kteří měli službu v hodovní síni, samotný lord Saept Videc a jeho hlídací sekera Unni. Seveřan byl naprostou raritou, co se mnoha oborů týkalo.
"Ve taká moc tupý jazyk Unni nebýt Unni," odfrkl si pobaveně strážce, jako by se tím všechno vyřešilo. Ze severu Unniho před několika lety přivezl starý Oret Videc, Saeptův otec, a po jeho smrti sekerník dál setrvával na jihu. Proč, to nikdo nevěděl. O Unnim prakticky nikdo nic nevěděl.
"Ticho," vybídl najednou všechny potichu Jurič a přiložil si prst na ústa. Všichni stočili pohledy ke štítům, které se zachvěly. Ozval se křik.
"Jdeme," vybídl trhnutím hlavy své muže Saept, popadl svůj štít a v předklonu vyběhl ven, než je stačili v jejich úkrytu odříznout. Unni ho následoval jako první s veselým úšklebkem. Křik se znásobil a ruch souboje proťalo hlasité: "Chcípat, jižana bastardi! Unni napíchnula tvůj hlavy na hradba!"
Stráže vyběhli do vřavy v uceleném útvaru, aby mohli efektivně bránit svého pána. Zády k lordovi sevřely organizovaný čtverec, tasili meče a odvracely příchozí útoky. Unni krájel kusy nepřátel sekerou s naprosto nekoordinovanou divokostí a šířil zmatek mezi uchvatiteli. Štěrk na nádvoří byl zkropen krví ještě před polednem.
Obří kus železa opsal ve vzduchu široký půlkruh a s uspokojivým mlasknutím se zaťal do ramene ramenatého útočníka. Z jeho hrdla se vydral zmučený výkřik, ale pak ho Unni poslal kopancem k zemi. Bydlel na hradě lorda Saepta, Dubové skále, už zatraceně dlouho a nějací lapkové neměli šanci ho připravit o dobré bydlo.
Ne, dokud se Unni bránil jako "pořádný severská kus".

* * * * *

"Táhni do sračka, hovado!"
Kvílení a nadávky překonávaly zeď mezi Unniho komnatou a pracovnou lorda Saepta.
Ten se právě skláněl spolu s kapitánem stráží z nedalekého nad improvizovanou mapou okolí. Zrovna řešili otázku pronásledování zbytku lapků, když starého vojáka přemohla zvědavost.
"Co je to za řev?" Zeptal se obezřetně.
Lord Videc si s úsměvem založil ruce na prsou.
"Unni má v ruce šíp a právě mu ho někdo vytahuje."
"Unni?"
Saeptova tvář se ještě víc rozjasnila s čirým pobavením.
"Ještě ho neznáte? Unni je můj osobní strážce. Určitě vás s ním seznámím, myslím, že chytání těch bastardů si ujít nenechá."


Hmm, co vy na to?
Tento krátký text, prakticky bez děje, měl za účel jenom jedno - představit vám Unniho a navnadit vás na možné příběhy, ve kterých figuruje. Nepočítám tohle docela jako povídku, samozřejmě. Co mi na něj řeknete? Stáli byste o Unniho, nebo ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. listopadu 2015 v 16:36 | Reagovat

Skvělé! Unniho charakter je trochu archetypální, ale to mu rozhodně neupírá na zábavnosti. Napiš ještě pár takových postav a budeš moct vystavět celý příběh jenom na jejich vzájemné interakci. Když si představím už jen setkání Unniho a Aldera... :-D

2 Neyra Calene Neyra Calene | Web | 28. listopadu 2015 v 19:34 | Reagovat

[1]: Pár takových bych ještě našla, ne že ne... A myslím, že k jejich interakci dojde určitě :D Budu se výsostně bavit už jen u toho psaní... o což jde, že :-D

3 narwhale narwhale | Web | 30. listopadu 2015 v 17:39 | Reagovat

Unni je představený krásně :-D Je to sympaťák, s ním bude určitě legrace (a když si ho představím s Alderem...) :D

4 Azano Azano | E-mail | Web | 1. prosince 2015 v 20:50 | Reagovat

Unni je bezva postava :D Jeho vyjadřování i chování je dokonalé! Pokud bude v nějakých povídkách, klidně i s Alderem, budu jen ráda ;-)  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.