Vítejte v Noře!

24. ledna 2016 v 20:45 | Neyra Calene |  Kolem Nory
Vážení a milí, pravidelní i občasní čtenáři,
vítejte v Noře!Jak často už jsem slibovala nadcházející změny pro blog se sama neodvažuji počítat. Když jsem jej totiž před téměř dvěma lety zakládala, má představa o jeho využití naprosto nesouhlasí s tou, která se mi v mysli rýsuje nyní. Původně měla stránka být jakýmsi odkladištěm fanfiction na Odkaz dračích jezdců, která si překvapivě nakonec našla i nějaké čtenáře, ovšem i to mě po půl roce přestalo bavit. Směr, jakým se blog ubíral přibližně od loňského ledna nebyl špatný - ale nevyhovuje mi. Už dlouho se snažím přijít se změnou, změnit něco, a to se nedařilo. Dlouho se to nedařilo.

Jen rýpavého oko by odhalilo nepatrné změny, které kypřily půdu pro to, co začíná dnes. Zredukování počtu zbytečných rubrik ale nakonec bylo jediné, co jsem mohla udělat - můj starý výtvor mě doslova držel v kleštích. Nešlo to tak dál, a tak přichází Nora.

Dlouho jsem váhala, kdy a jak změnu provést. Ale pak přišly mé narozeniny - šestnácté narozeniny, takže pro mnoho lidí hledících na cifru a ne na myšlenky patrně zůstávám zelená jak jarní tráva - a velké zúčtování. Velké zúčtování o tom, co dál, jak dál, proč dál. Nevztahovalo se to jen na blog, ale prakticky na většinu aspektů v mém životě. Kdo někdy něco takového neudělal, nemá ponětí, jak je to osvěžující, srovnat si v hlavě, co chcete a co uděláte. A tak jsou změny tady - provedené čistým řezem, protože už jsem je odkládala až příliš dlouho a nemám ráda, když se něco táhne jako cesta do Mordoru.

Nora - místo, kam se můžu zahrabat. A můžete i vy!

Ano, přesně tak. Můj blog poprvé za svou existenci dostává jméno. A jméno má přeci definovat podstatu, že? Proto Nora - krátké, úderné, výstižné, české. Do Nory hodlám zahrábavat část sebe sama, zasypávat éter názory, zážitky a dalšími výplody mé drahé mozkovny. Co to tedy, srozumitelně, znamená pro vás?

... Že se máte bát mého sarkasmu, protože budu psát upřímně. Velmi.
... Že se dočkáte více úvah a názorů.
... Že dostanete více povídek.
... Že k tomu všemu přibude i další "umění", a to kresba.
... Že se tu podle možných výkyvů mé stabilní nálady bude objevovat cokoli si zamanu.
... Že pokud nejste slepí, vidíte nový kabát blogu. :)

Otázkou je, těšíte se, líbí se vám, máte rádi? A ano, ten vzhled mám na svědomí já a jenom já. Líbí se mi možná víc, protože jsem ho dělala já, ale hlavní je, že si jej budu moci kdykoli upravit k obrazu svému. A to je pro fakticky důležité. S menu a drobnými detaily si možná budu ještě hrát, ale vězte, že takhle prosté to zůstane. Zatraceně, už jsem trochu jako Jeremiáš :D

Jsem ráda, že čtete a komentujete. Děkuju vám za to. Můžete tak pokračovat i dál ;)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. ledna 2016 v 17:06 | Reagovat

Design se mi líbí, jenom ho musím používat přiblížený na 150 %, aby okraje obrázku sedly k okrajům monitoru. Naštěstí si to Firefox pamatuje...
Mimochodem, mě se líbí, když se něco táhne jako cesta do Mordoru, poněvadž se o tom dají natočit tři čtyřhodinové filmy nabité dějem a ne rozplizlá hobití vata, ale to jen taková námitka vůči relevanci metafory :-D  8-)
Na upřímnost se těším, zvlášť když jsem zrovna odstartoval tu avizovanou fanfikci na Anekronu 2 :-)
A ohledně té jeremiášovosti blogu si zoufat nemusíš, tvoje Nora zatím vypadá furt jako webová stránka a ne jako její mobilní verze (Anekron... :-? Přiznám se, že to byl tak trochu záměr ;-)).
Btw, Vikings startují už 19. února? ??? To už vlastní repete asi nestihnu, ale nehorázně se těším. Zatím mi bude muset stačit Shannara Chronicles.
Jo a ještě něco: Wandering Ranger je už nejen neaktivní, ale i zcela zrušený, takže odkaz v menu už vede na hlášku blog.cz. To jen tak pro informaci ;-)

2 Neyra Calene Neyra Calene | Web | 27. ledna 2016 v 21:22 | Reagovat

[1]: S tím pozadím se ještě hraju, protože přesně tenhle problém jsem dneska objevila z velkého počítače, na mém rozlišení to sedí akorát :D Fanfikci jsem zatím jen přelítla pohledem, ale pololetí už odplachtilo, bude čas :D

Ale na mobilu se mi Anekron čte fakt dobře ;-) 19., přesně tak, už se těším. Shannara Chronicles mám ve výhledu 8-)
A dík za informaci :-)

3 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 8. dubna 2016 v 17:40 | Reagovat

Máš hodně příjemný blog a sympatický styl psaní :-) Netuším, jestli tě už náhodou nemám v oblíbených stránkách, takže si tě tam přidám :-D Mimochodem, to s tou Norou a zahrabáním... to je vážně pěkný! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.