Čas k zamyšlení?

2. března 2016 v 15:51 | Neyra Calene |  Úvahy

Silný tým ve složení skálopevné odhodlání, hromada předepsaných článků, spousta času a mrška psavá nálada byl navzdory hlásání startu Nory poražen. Překvapivě pro mě, ale dozajista už tak ne pro vás, protože tohle tu už stokrát bylo. Rozdíl je jen v tom, že ačkoli dřív mě zápal přešel, nyní mě zápal docela přejel - ovšem ne do psaní. Zápal plic. Čas na rozvíjení blogu se tak chtě nechtě během měsíce musel transformovat v čas k zamyšlení.Celé to korunovaly migrény, které dorazily v průběhu minulého týdne, ale zatrubte fanfáry - Neyra je zpět v Noře. A s tím vším co má v plánu nehodlá čekat ani den, protože jinak by si osud místo kostkami zase hodil nějakou slušnou větví přímo jí pod nohy. Sepsat článek o zamýšlení se do rubriky pro úvahové články může být možná trochu zavádějící. Nebo taky ne. Protože kdy je vlastně ten správný čas k zamyšlení? Zamyšlení nad čím - nad tím, jak se vám všechno sype pod rukama nebo jak je svět úžasný? Mé úvahy se ubírají možná trochu odlišným směrem.

Času k zamyšlení jsem totiž měla poslední měsíc víc než dost. Někdy až tolik, že jsem radši spala a bylo to nečekaně osvěžující. Ale tak nějak jsem si zvykla a došla ke zjištění, že zastavit se na chvíli a zamyslet se je docela fajn. Prostě si v duchu rozebrat danou situaci a posoudit ji, nebo si jen říct proč?. Je to užitečné, když se mi nelíbí vývoj určité situace nebo bych nějakou jinou chtěla obrátit ve zdárný výsledek. Bezpečné je ale zamýšlet se jen v pozitivně naladěném duchu, protože jinak zamyšlení ztrácí pozitivní účinky. Říct si, že všechno bude na houby, můžete v nabručenosti zvládnout za vteřinu a nemusíte kvůli tomu mozkové závity ani zapínat. Stejně tak je fajn zamyslet se jen občas, protože jasné myšlenky by se při vysoké intenzitě úkonu mohly převařit v chaotický bizarní blábol.

Blábol je dost možná i tenhle článek, ale pokud se to zdá i vám a ne jen mě, můžu to pořád svádět na prášky. Dnešek jsem potřebovala hlavně k tomu, abych oživila klávesnici, než se do toho vrhnu. V komentářích na mě radši moc neřvěte, spíš se zamyslete a napište, jestli si čas k zamyšlení vyhrazujete v průběhu dne uvědoměle nebo se tam objevuje sám. Omlouvám se za tu jistou nadsázku, ale píšu nadopovaná cukrem a v relativně dobrém rozmaru, tak mám asi pocit, že si tu nadsázku mohu dovolit.

Smějící se

Po zpětném přečtení výše uvedených řádků je mi jasné, že vám patrně nedochází, jestli si z vás špatně střílím nebo mi přeskočilo. To není v podstatě ani úvaha, říkáte si ... a máte pravdu. Spíš poukazuji na to, že rubrika "Co se honí hlavou" může v budoucnu obsahovat trochu ošemetný obsah - a taky chci říct to, že jsem zpět. Zamyslela jsem se opravdu dost a došla jsem k závěru, že Nora je pro mě důležitá. Důležití jsou pro mě i mí čtenáři v čele s Jeremiášem, který v mých aktivnějších obdobích poctivě komentuje každý shluk řádek, který vyplodím. Takže vám děkuji a konečně se na mě můžete těšit.

Mám tendence vám popřát krásného Apríla, ale raději to balím a jdu dělat něco užitečného. Třeba zeditovat tu hromadu předepsaných článků, která tu z ledna zůstala na ocet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 3. března 2016 v 21:08 | Reagovat

No, ono těžko nekomentovat. Až na článek k úmrtí Davida Bowieho jsem měl k tématu vždycky názor, který by se cítil nevyjádřením v hloubi své syntaxe uražen.

A ten článek je skutečně... chaotický. Těch pár izolovaných myšlenek jsem ale snad trochu pobral a vzhledem k tomu, že jedna z nich končila výzvou k vyjádření, zkusím i reagovat.

Můj čas k zamyšlení se objevuje sám, ale často si ho dopřávám i zcela plánovaně. Obvykle začnu pitvat složitý problém a strávím nad ním spoustu chvil během týdnů i měsíců. Moje poslední obří dilema se rodilo už neskutečně dlouho a řešil jsem ho sám pod pokličkou skoro rok, než jsem dospěl k předběžnému nástinu konečného závěru. Ale tím se neřiď, nebo pak budeš muset spoustě lidí vysvětlovat svůj šíleně natažený myšlenkový postup. Tfuj. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.