Top 7: Miracle of Sound

9. května 2016 v 19:29 | Neyra Calene |  Projekty

Jedním z odložených projektů, který zase vytáhnu na světlo vašich monitorů a tímto článkem z něj sfoukávám tučnou vrstvu virtuálního prachu, je TOP 7. Hvězdná sedmička se na blogu objevila jen jednou, a to před necelým rokem ve výčtu mých oblíbených bělovlasých postav - dnes se podíváme na zoubek něčemu jinému. Méně literárnímu, více hudebnímu!

Miracle of Sound je na YouTube známý a na síti celkem populární projekt, který má na svědomí irský muzikant Gavin Dunne. Zprvu hlavně fanouškovská tvorba, kdy si Gavin vše nahrával a skládal sám, je s postupem času čím dál profesionálnější - ale na skládání se nezměnilo nic. Ani témata - drtivá většina songů je inspirovaná (povětšinou novými) nejen-PC hrami, ale najdou se i výjimky, například seriálové. Žánrově se tvorba na kanálu Miracle of Sound obtížněji škatulkuje, ale většinou mají písničky rockovější nádech. To hlavní, co mě na nich baví, jsou ale ty suprové tematické texty, které se opravdu vztahují k fandomu. Nuž, jdeme na to!

7) Joker's Song

Téma: Batman
Jeden z těch songů, kde si Gavin opravu hraje s možnostmi hlasu a jeho efekty. Jokerova legendární šílenost v těch výkřicích vyznívá ještě lépe! Pokud se chcete pomalu začít ladit na Sebevražedný oddíl, mno...

6) Sovngarde Song

Téma: The Elder Scrolls V: Skyrim
Trochu severu a mého milovaného RPG. Neagresivní, relaxační melodie s tematickým "my voice is my violence". Za Sovngard!


5) Halfman's Song

Téma: Hra o Trůny
Jedna z těch, kde je ten text vážně špičkový, protože určitě nejsem sama, kdo si dokáže živě představit tahle slova vycházet od samotného Skřeta Lannistera. Jedna z těch neherních výjimek, o kterých jsem mluvila.

4) London Town

Téma: Assassin's Creed: Syndicate
Optimistcky laděná písnička s nenásilným doprovodem - v hlavě vám patrně zůstane hlavně ten klavír a melodie refrénu. A to je dobře! :)

3) Wake the White Wolf

Téma: Zaklínač 3: Divoký hon
Tuhle melodii si musí snad každý zamilovat. Atmosféra z toho jen dýchá, jen čekám, až se mému amuletu v nočním stolku rozzáří oči rudě. Pro skalní milovníky kytary a bicích k dostání i metalová verze.

2) Fires Fade

Téma: Dark Souls 3
"Fires Fade", jeden z nejnovějších počinů, si mě získal okamžitě po prvním poslechu. Hlavně svojí hudbou, i tím táhlým vokálem, kde tentokrát hostuje i Sharm (a hned je to živější, pravda). Ta kytara, jen si všimněte. A verš "wake from your sleep again" si broukám už pár dnů v tahu.

Čestná uznání...

Aneb alespoň zmíním ještě některé další kousky, které - byť nejsou v top 7, ten počet není nafukovací - rozhodně stojí za poslech.

My Revolution (Assassin's Creed: Unity)
Road Rage (Šílený Max)
Nord Mead (The Elder Scrolls V: Skyrim)

1) Lady of Worlds

Téma: Zaklínač 3: Divoký hon
První příčku obsadila pocta naší milované Ciri. Opět se jedná o písničku, kterou nemá na svědomí pouze Gavin, tentokrát si k ní přizval Ailin Kennedy. Zlato si "Lady" vysloužila hlavně tím, že je příjemně vlezlá a chytlavá a jde o jeden z melodicky i instrumentálně originálnějších kousků v MoS tvorbě.Znáte Miracle of Sound? Máte nějaké vlastní oblíbené kousky z téhle tvorby? Podělte se v komentářích!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | 9. května 2016 v 21:47 | Reagovat

Popravdě bych sám strčil na první místo Nord Mead, protože je těžce návyková a skvěle to natírá všemu ostatnímu Tamrielskému alkoholu.
Mimochodem, tenhle komentář mi blog sežere, protože do něj propašuju dost odkazů, které mě při poslechu napadly.
Suicide Squad? https://www.youtube.com/watch?v=TE05d0QyaZc
Hra o trůny? https://www.youtube.com/watch?v=cqP0WuftQ1s (btw, konečně jsem se dokopal k tomu, abych se na to začal dívat... poprvé od roku 2012 nebo tak nějak :D)
Assassin? http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/norman-zabijak-templaru
Jinak jo, Skyrim byla sranda, teď si dávám opáčko Oblivionu, ale hrou posledních měsíců je pro mě DA: Origins. Protože: https://www.youtube.com/watch?v=efa9Wr5j9Wo
Bych mohl rovnou rozjet vlastní seznam :-?  :-x

2 Jeremiáš Jeremiáš | 9. května 2016 v 21:47 | Reagovat

[1]: Nesežral? 8-O Hodný blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.