Červen 2016

Jessica Jones

22. června 2016 v 7:06 | Neyra Calene |  Seriály
Jsem si vědoma toho, že knižní recenze už v Noře patrně žezlo předaly o rubriku dál. Ruku v ruce jde tento fakt s tím, že na čtení je třeba mnohem většího a nerušnějšího klidu, než jakého se mi každý den dostává. Sluchátka a vysoká hlasitost zkrátka zajišťují seriálům nezvratitelnou výhodu. Inu, alespoň se Neyra přiměla k tomu dát si pořádný, chronologický Marvel maraton a dohnat všechno, co neviděla, a i to, co viděla, pro jistotu zkouknout znovu.


Vcítění se?

20. června 2016 v 21:17 | Neyra Calene |  Úvahy
... aneb někdy se ocitnete v hlavě postavy a ani nevíte, jak.


Warcraft: První střet

15. června 2016 v 22:19 | Neyra Calene |  Filmy
Nechala jsem si v kině letos utéct už několik filmů, na které jsem se těšila od prvního traileru, ale nemohla jsem to tak nechat. Školní rok nyní graduje v sérii závěrečných testů, a tak drobné rozptýlení v podobě filmového Warcraftu zvládlo skutečně pohladit po duši. A jak dokázal První střet potěšit? Názory se, tak jako obvykle, dost rozcházejí, a tak je na čase, aby Nora ožila s (po notné době) další filmovou recenzí!


Blindspot

6. června 2016 v 20:23 | Neyra Calene |  Seriály
Zhruba někdy koncem ledna jsem, patrně kvůli občas šílené nudě na intru, propadla sledování seriálů. Od té doby se opravdu vezu a kromě toho, že mám vždycky rozečtenou aspoň jednu knihu, mám teď pořád rozkoukaný alespoň jeden seriál. Seznam těch, co bych ráda viděla pořád roste, snad úměrně tomu, že na ně nemám tolik času. Po dokoukání Blacklistu, kde jsem až do květnového finále nadšeně odchytávala díly každý týden (za mým hodnocením si stojím, finále třetí řady vážně stálo za to!), jsem hledala něco žánrově podobného. A že to není u seriálů většinou moc velká práce.


Vlčí duše

2. června 2016 v 22:18 | Neyra Calene |  Tvorba
Moje vlastní povídková tvorba už se na Noře nějakou dobu neukázala. Vytáhnu dnes tedy už starší kousek, který se už nějakou chvíli povaluje v jiných zákoutí internetu. Konkrétně tady, tedy na fanouškovské stránce Hry o Trůny. Proč tam? Jde o jeden ze vzácných případů, kdy jsem si od založení starší verze tohohle blogu odskočila k fanfiction. Vlastně účelně, ze zadání takové minisoutěže právě na IceFire. Nadpřirozené bytosti v Západozemí, těch je tam dost, ale debata o možném vlkodlakovi mě přivedla na zajímavé myšlenky...
Možná Vlčí duše není povídka úplně klasická, ale při zpětném pohledu mi z hlavy vzešla vcelku zajímavá teorie. Nuže, bavte se.
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.