Čas setřít prach a lenošit, je tu léto

5. července 2016 v 21:47 | Neyra Calene |  Mimo Noru
S každoroční železnou pravidelností i letos školní rok zkrátka skončil. Školský ústav jest uzavřen, internát taktéž a to pro Neyru neznamená nic jiného než odjezd domů, po dlouhé době také na víc než den a půl. Je čas schovat učebnice, pro nadšence možná čas založit rituální oheň a všechno to spálit, a věnovat se svým koníčkům. Což pro naši generaci většinou znamená vyvalit se na dva měsíce k elektronice, která má přístup k internetu.
Na rovinu, i já to obvykle dělám aneb jdu vás nudit s výhledem na moje léto, jupí!
Přesně takhle, jako Skye z Agentů SHIELDU (v případě zájmu načtěte poslední recenzi), mám ve zvyku se vypařit z nudných rodinných sezení. Ty většinou vypadají tak, že se všichni paří ve vedru v obýváku u televize a koukají na něco, co v podstatě ani nikoho nebaví. Tedy, společenská jsem, ale v mezích. Loňské léto jsem tyto meze překročila, protože když jsem nemžourala do notebooku, v ruce se mi usadil tablet nebo telefon a v nekonečném kruhu se přístroje stále střídaly a opakovaly. Letos to tak nebude. I kdybych chtěla, nemůžu, protože jsem si na sebe dopředu vymyslela docela dost věcí, tedy aktivit. A protože techniku rozdvojení a sebeklonování musím pořád pilovat, letošní prázdniny budou akční.

Hlavním důvodem je samozřejmě to, že jsem se jako šestnáctiletá pracovní síla upsala k nejedné brigádě, jedna mi během těch dvou měsíců střídá druhou. Pravdou je, že Neyra se docela slušně rozšoupla v nakupování merche, takže si má alespoň na co vydělávat. Potom jsou tu ale taky resty - a resty, resty, resty. Protože právě kvůli restům budu utírat prach, konkrétně v knihovničce.

V patách mi sice práská bič v podobě knižní výzvy, ale na čtení letos peču tak, až se stydím. Nebylo kdy, nebylo proč, nebylo co, aneb, ať žije prokrastinace. Čas na literaturu zkonzumovaly seriály a to se teď musí napravit. Dobrá zpráva pro vás, můžete se těšit na nové knižní recenze - už teď mi v poličce straší jedna vcelku neznámá fantasy, tudíž se je na co těšit. S blogem už to teď taky není až taková bída, ale vyhecovala jsem se a uvidíme, jak se vám to bude líbit. Ehm, tedy, máte se na blogu opravdu na co těšit, protože tu něco bude, a ne jen ve stylu "jednou dvakrát za týden vyplivnu recenzi". Mimochodem tvorba taky bude.

Hlubší smysl k napsání tohoto vyloženě okecávacího článečku nemám. Pár svým věrným ovečkámčtenářům dávám vědět, že žiju a že v Noře to žije taky. No, a pokud se mi někdy do článku vkrade zmínka o zatraceném vinohradu a podobě, pak vězte, že už stíhám nadávat na svoji první pořádnou práci. Ať vás provází Síla, vy, co se stále potloukáte ve školství, užijte si prázdniny, vy ostatní si prostě užijte léto. :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.