Hezčí ráno snadno a rychle

7. listopadu 2016 v 21:42 | Neyra Calene |  Články
Přeležení tak, že vypadáte jako po střetnutí s dravou šelmou a s vaky pod očima, které navíc vypadají jako halloweenská cukrovinka plná děsivých žilek? S energií jako vlastnoručním prosekání se několikaúrovňovým dungeonem? Pokud takhle vypadá vaše ráno, pak vás lituji, opravdu. Moje rána tak taky vypadala, a není to zrovna věky vzdálená minulost. Co jsem změnila, že si ráno nepřipadám jako první vlaštovka zombie apokalypsy?
A to ani v pondělí, přátelé!
Znám spoustu lidí, kteří rána nenávidí. Už v polovině dne jsou schopni myslet jen na to, jak příšerně se jim bude zítra vstávat a jsou už od začátku dne nevrlí. Nebo svůj hrůzyplný stav rozchodí až během dopoledních hodin. Pro takové exempláře nemusíme chodit daleko - každý student to zná, a pochybuji, že u pracujících to bude jinak. Co se dá ráno udělat jinak?

Lépe?

To se vám pokusím poradit v tomto krátkém článku, který se zvesela a drze směje na zařazení blogu do škatulky "literatura". V podstatě nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je, abyste ráno ovládali svou náladu. Když už se cítíte mizerně, prostě se rozhodněte mít fajn náladu a začít den s úsměvem a optimisticky. Zní to švihle? No, možná trošičku. Ačkoli tento postup si sama nemůžu vynachválit, je mi jasné, že pro spoustu lidí je naprosto nepřijatelný. Zamyslete se nad ním ale trochu, vážně to funguje. Za svou náladu si totiž vždy můžeme sami, je přece na nás, jak reagujeme na vnější podněty. Zaměřte se ráno na to dobré, co vás dnes čeká, i kdyby to mělo být jen "Nějak to přežiju", pořád je to lepší než nic!

Ale abych nebyla tak abstraktní a nezněla tak filozoficky, pojďme na nějaké praktické tipy. Některé jsou dost možná padlé na hlavu, ale není ráno, kdy bych alespoň jednu věc z následujících sama neudělala.

- rada nad zlato: choďte spát dřív nebo omezte kafe, vážně, když se dlouho a pořádně vyspíte, jste jako rybička
- ráno komunikujte s ostatními lidmi v domácnosti, skvěle vás to nakopne do reality
- pusťte si rádio nebo písničky, když jste sami - není nic horšího, než vstávat v aboslutním tichu
- protáhněte se a trochu se procupitejte po domě/bytě, ten život to ve vás trochu rozproudí
- napijte se
- když se cítíte pod psa, stoupněte si před zrcadlo a cíleně se na sebe tlemte, nebo ksichtěte, když to tlemení nepůjde samo od sebe
- najezte se, jak už Maslow tak trochu naznačil, bez naplnění fyziologických potřeb se blbě funguje
- nechte si na všechno ráno dostatek času, abyste se nemuseli honit, pěkně v pohodě
- neodkládejte večer nějaké úkoly na ráno (chystání čehokoli apod.), všechno si připravte dopředu
- položte telefon a neprojíždějte internet ani sociální sítě - to vás nerozproudí, spíš naopak
- vyvětrejte a roztáhněte žaluzie, nehledě na to, jak je venku
- nespěchejte, absolutně na nic

Článek jako z nějakého vzdělávacího magazínu o osobnostním rozvoji, což? Každopádně doufám, že když už si z něj nějaký tip neodnesete, možná se zamyslíte nad tím, jak ráno vypadáte vy. Nebo se alespoň trochu pobavíte a odreagujete. Pokud jste ochotni nějaké výše uvedené rady praktikovat, zkuste ráno ještě tančit na oblíbenou hudbu. Nemusíte být žádný baleťák, ale náladu to umí zvednout vážně perfektně. Vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 9. listopadu 2016 v 18:14 | Reagovat

Popravdě, bojím se, že dnes ráno by mi nepomohlo nic z uvedeného :-D  :-D  ;-)

Rituály po probuzení zásadně zanedbávám. Často hledím do obrazovky, málokdy zkusím něco jako snídani a vstávám obvykle tak, jak mi to ještě zhruba vychází ke stihnutí autobusu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.