Nasávejte

1. listopadu 2016 v 22:27 | Neyra Calene |  Úvahy
... ale jen inspiraci, prosím vás!Přece jen, pobídku k nasávání něčeho jiného byste patrně museli hledat na blogu jiného zaměření. A také fakt, že je mi šestnáct, jako podpůrný argument proti propagaci maltózou nabitých nápojů jistě postačí sám o sobě. Ačkoli už se teď čas přehoupl do nočních hodin, tedy za internátní večerku, přicházím dnes s kratším doporučením o nasávání něčeho jiného - inspirace.

Kalendář už doputoval až k listopadu, podzim venku řádí jako smyslů zbavený, a právě to mě přivedlo k tomuto článku. Věřím totiž, že nejsem jediným podzim milujícím umělcem-amatérem. Aktuální roční období jsem milovala odmala a to, že mě mohutně inspiruje, se odráží v nejednom mém výtvoru. Zejména v povídkách - to, že celé tři čtvrtiny se jich odehrávají na podzim, jak jsem nedávno spočítala, je už docela zajímavá statistika. Je se čemu divit? Není. Podzim je přece doma Samhainu, který jsme tu měli včera, doba, která už pro naše předky představovala něco výjimečného, snad kouzelného. Začínala zima, končilo léto a právě s tím se pojí i ony pohanské svátky. Už jen ty dodávají záplavě listí a bláta venku punc něčeho magičtějšího než je prosté lezavé vlhko.

Nedá se samozřejmě inspirovat jen podzimem. Hudba funguje naprosto stejně úžasně, a spolu s přírodou bych ji vynesla na samotný vrchol. Proč? Obě dvě zákeřně útočí na smysly. Při procházce na čerstvém vzduchu na vás útočí spousta vjemů, jak sluchových, tak čichových (kterých si jinde moc neužijete), a bubínky dostávají "zabrat" právě i při poslechu několika lahodných tónů. Smysly jsou pro mě při procesu inspirace důležité z jediného prostého důvodu - jsou to hlavně ony, na kom budujeme atmosféru. Nebo ne? S hlavou naladěnou na určitou atmosféru už se většinou tvoří jedna radost. Proto doporučuji načerpat si venku svou dávku inspirace, než nám barvy vyblednou a příroda zmrzne. I to je samozřejmě inspirativní, ale koncem února už mi to určitě poleze na nervy.

Pokud jste během čtení tohoto pidičlánečku hádali, pak ano, tohle je pokus o proboření mého bloku. Nora by totiž měla dostát svému jménu a být na zimu trochu obydlená. Chtěla jsem cihlovou zeď kolem své psavé kreativity zbořit ve větší stylu, konkrétně s recenzí na Doctora Strange, ale nestačila jsem jí dopsat. Když slíbím, že bude zítra, budete mi věřit? Všichni totiž známe svoji Neyru. Tak nasávejte, poslouchejte, kochejte se. Já se pokusím zítra needitovat těchto pár odstavců v záchvatu toho, co jsem schopná po večerce vyplodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.