Leden 2017

Já, psavec snaživý

31. ledna 2017 v 22:29 | Neyra Calene |  Tvorba
Jelikož bez snahy bych nevyplodila ani řádku. Tento článeček obsahuje špetku informací, odhalení, odkazů, přiznání a dalších skvělých přísad. Jedná se o takovou směs, která vás, čtenáře, seznámí s mým patláním/literární tvorbou. A já si ve všem aspoň hezky udělám pořádek! Co píšu? Jak píšu? Proč píšu?


UNNIstrip je tady!

22. ledna 2017 v 21:23 | Neyra Calene |  Tvorba
Po opakovaném ujišťování čtenářů, že Neyra něco kuchtí pod pokličkou, je to tady. Říkala jsem, že se Unni ještě vrátí, a Alder zrovna tak. Rovněž mám v paměti vryté své vlastní prohlášení, že se pokouším o jistou výtvarně-komiksovou tvorbu. Důkaz místo slibů - neomáčkuju, abych skryla prokrastinace. UNNIstrip je tady!


Databáze, berlička maniaka

19. ledna 2017 v 20:09 | Neyra Calene |  Články
Řadou svých závislostí se netajím. Například závislostmi na knihách - respektive jejich čtení, sledování seriálů a filmů... Internet na mnoha místech podobně stižené lidi sdružuje, aby si mohli nadšeně poklábosit o tom, jak se do svého (zlo?)zvyku zavrtávají hlouběji a hlouběji. Zpočátku vám samotná konzumace stačí. Nakonec ale pravděpodobně skončíte tak, jako většina - svištěním po internetových databázích. Které používám?


Píseň krve - Anthony Ryan

17. ledna 2017 v 18:59 | Neyra Calene |  Knihy
Píseň krve je lahůdka, kterou by neměl žádný fanoušek žánru minout. Sama jsem si ji s velkou parádou loni na podzim pořídila domů a přelouskala během chvíle - ale co čert nechtěl, na recenzi nedošlo. Zatraceně, proč, to dodnes sama nevím. Nicméně, o Vánocích jsem kvůli své hlavě děravé nechala rozečtené čtivo na intru a dva týdny bez knih, to bych nevydržela. Tak jsem se do Písně krve vrhla ještě jednou - a i na podruhé s chutí!


Črty 1.4

15. ledna 2017 v 20:55 | Neyra Calene |  Tvorba
Od srpna se tu nějaké to výtvarno z mé ruky neobjevilo, a tak je na čase to napravit! Brousím si zuby na trochu plnohodnotnější článek, bohužel na druhou stranu si profesorka psychologie brousí zuby na mě a mou pololetní známku, takže není času nazbyt. Moc jsem toho kreativně nenačmárala, na to, jaká to je doba, ale přece jen tu pro vás něco mám!


Kniholov

12. ledna 2017 v 16:37 | Neyra Calene |  Tvorba
Že nejsem básník, to přímo křičí z každého mého smělého výtvoru uveřejněného zde na blogu. Přesto mě, čas od času, jistá touha lepit verše dohromady ovládne. A protože rubrika "Tvorba" na mě jen tak smutně opuštěně kouká (Neyro, ty už do mě jako nepřispíváš?), rozhodla jsem se po nějaké době opět s něčím vyrukovat. Inspirace je jednoznačná - ačkoli poeta nejsem, knihomol už dozajista ano, a taková knihovna - lidičky, to je boží místo. Tolik knih, které si můžete vybrat, ale... kterou jen dřív?


Jdi a přines hlavu krále - Jaroslav Mostecký

10. ledna 2017 v 20:45 | Neyra Calene |  Knihy
Minulý rok jsem z velké části zasvětila objevování domácí fantastické scény. Projela jsem hlavně krvavou řezničinu Františka Kotlety, ale nakonec se ke mě dostala i trilogie Vlčí věk - jako další série do sbírky vážně nádherná, protože se jedná už o několikáté přepracované vydání, a graficky se vážně povedlo. Zásada však praví, nesuď knihu podle obalu - jak se povedla zevnitř? To shrnu v dnešní krátké recenzi!


Top 7: Epizody roku 2016

8. ledna 2017 v 21:27 | Neyra Calene |  Projekty
Seriálová sezóna sice nezačíná ani nekončí s přelomem kalendářního roku, ale to mi nezabránilo v sestavení žebříčku top sedmi nejlepších epizod, které jsem v roce 2016 viděla. Spektrum seriálů, které sleduji, je samozřejmě omezené, takže jste dost možná nic z tohoto výběru neviděli. Pokud to tak je, pak tento článek berte jako doporučení, při čem trávit dlouhé zimní večery!


Papa Emeritus a jeho ghúlové

5. ledna 2017 v 18:50 | Neyra |  Hudba
Trend maskovaných skupin na hudební scénu zaútočil již před pár lety, ale ani v současnosti to nepadá, že by polevoval. Funguje přece už v Česku, a to už je co říct. Jako člověku, co hudbu skutečně poslouchá, a neřeší u toho vzhled toho a toho týpka, jeho břišáky a nový účes (hey, popstars!), je mi celkem jedno, jak skupina vypadá - jestli normálně, nebo se schovává za různě ujetou image. Ghost je ten druhý případ.


Rogue One: Star Wars Story

3. ledna 2017 v 16:48 | Neyra Calene |  Filmy
Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se filmový gigant rozhodl koupit ikonickou značku a začít z ní ždímat peníze. Jak jinak než tím, že každý rok obohatí legendární univerzum o jeden nový snímek. Zní vám tento příběh povědomě? Dobrá, Disney sice nesídlí v jiné galaxii, jen na jiném kontinentu, ale jinak je to docela pravda. Když před pár lety odkoupil Lucasfilm a osekal kánon o všechny ty skvělé (nejen knižní) příběhy a historii, fanoušci se zhrozili. Není tajemstvím, že tohle studio totiž skutečně chce vydělat, kde se dá. Stalo se. Je to ale s našimi Hvězdnými válkami tak zlé, jak to může znít?


Výzva do nového roku?

1. ledna 2017 v 22:42 | Neyra Calene |  Mimo Noru
Jeden za námi, další před námi. Přinesl rok 2016 něco zajímavého, nebo jen bral, a to hlavně z řad známých osobností? Stalo se za těch 366 dní něco zvláštního, změnilo se něco? A jak na tom bude nový rok 2017, na nějž mnoho lidí hledí s očekáváním? Splní se přání, změní se staré, pokoří se vytyčené výzvy? Tyto otázky vztahuji na sebe, odpusťme si ale oslovení "milý deníčku". Tento článek je pro mě odpíchnutím do nové etapy, pro vás (dost možná trochu nezáživné) shrnutí několika informací. Šťastný nový rok, vážení!

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.