Databáze, berlička maniaka

19. ledna 2017 v 20:09 | Neyra Calene |  Články
Řadou svých závislostí se netajím. Například závislostmi na knihách - respektive jejich čtení, sledování seriálů a filmů... Internet na mnoha místech podobně stižené lidi sdružuje, aby si mohli nadšeně poklábosit o tom, jak se do svého (zlo?)zvyku zavrtávají hlouběji a hlouběji. Zpočátku vám samotná konzumace stačí. Nakonec ale pravděpodobně skončíte tak, jako většina - svištěním po internetových databázích. Které používám?
Je jich celá řada - těch, které používám, opěvuji a potřebuji. Jsem totiž milovník systému - ne, že by podle toho vždy úplně vypadal můj pokoj, ale na mou obranu, v něm stejně přežívám jen o víkendech. Řád ale jinak mému světu vládne. Každý den mám rozepsaný do úkolů podle stupně důležitosti, času a druhu aktivity. V počítači mám ukázkově uklizeno, věci beze zbytku roztříděné do složek. Jsem zkrátka ten typ, který se vyžívá v uspořádání si věcí - jako třeba přečtené knihy, zhlédnuté seriály... Z logických důvodů jsem milovníkem různých databází fungujících na internetu. I český prostor se může chlubit dokonce několika pro různá média. A to rozhodně povedenými!
Které používám?


serialzone

Databáze, kde slídím zdaleka nejradši a nejčastěji, a to už od chvíle, kdy jsem propadla mámení seriálů. Prakticky jakýkoli totiž na serialzone najdete, se všemi jeho epizodami, hromadou českých titulků, článků, zajímavostí, herců, diskuzí... Navíc se tvůrci webu svědomitě snaží, abyste tam prokrastinovali co možná nejdéle. Kromě čtení článků - novinky, sledovanost a další - si můžete zahrát spoustu her (hádání názvu seriálu podle rozloženého plakátu, seriálovou šibenici - tu mám nejradši!) a samozřejmě to nejdůležitější - ODŠKRTÁVAT SI SHLÉDNUTÉ EPIZODY! Watchlist na serialzone je přehledný a promakaný, v hodnocení jednotlivých epizod máte pořádek, hodí se i kalendář s tím, kdy co vyjde. Do téhle databáze se prostě nejde nezamilovat, a i když na první pohled vám může designově připadat trochu zmatená, je toho hodně co objevovat. A přijde vhod!

edna


Zase seriály - tedy, primárně. Edna se neustále vyvíjí a zahrnuje už i rostoucí škálu žánrových filmů. Databáze nemá tak široký záběr, jako je tomu v případě výše jmenovaném, ale výhoda spočívá v něčem jiném. Kromě atraktivního designu se edna těm nejžhavějším a nejpopulárnějším seriálům (v řádu desítek) věnuje podrobněji - mají vlastní web plný extra obsahu. Články nejen o novinkách, ale i postavách, postřehy z epizod, spekulace, shrnutí nových dílů a i vlastní titulky. Hodnocení epizod je klasický pětihvězdičkový systém a můžete si ty shlédnuté i odšrktat - což je ale terpve nová funkce. Pokud máte mezi seriály svého favorita, určitě dporučuju jeho web na edně sledovat, dozvíte se toho hodně, co by vás mohlo zajímat!


ČBDB


První knižní databáze, kterou jsem začala používat. Není tak frekventovaná jako Databáze knih, přesto že nabízí v podstatě naprosto stejné funkce. Jen bazar na Databázi knih je asi lepší - přesto tam účet nemám. Odškrtávat si přečtené knihy na více místech mi nevyhovuje a nepotřebuju to, protože narozdíl od seriálů nemám potřebu sledovat nejžhavější novinky. Sleduju hlavně fantastické žánry a k tomu mi stačí různé fanziny a weby jinde na internetu. Když mezi českými knižními databázemi není skoro žádný rozdíl, proč tedy používám ČBDB? Proto Booxy. Protože zaškrtávat si to v telefonu mi i z mně samotné neznámých důvodů přijde lepší. Už jsem taková, mám tendenci si pořizovat aplikaci skoro na všechno - většinou ji ale smažu, když ji nepoužívám (asi jako "water reminder", hergot, tak za pět minut snad nevyschnu), ale to se Booxy zatím nepřihodilo. A myslím, že ani v budoucnu se bát nemusí.


kfilmu


Web, který se terpve nedávno dočkal aktuální podoby. Jedná se o mladšího brášku serialzone, který si ze staršího předchůdce bere to nejlepší. Jediná filmová databáze, kterou používám aktivně (alias vlastním účet). Proč že to? Já že nepoužívám čsfd?! Ale ano, na něco ho používám. Ale trávit tam víc času a odškrtávat si tam filmy? Ani náhodou. Už jen kvůli té příšerné komunitě a hodnocení, kdy každá dýně hodnotí jak velký kritik. Sori not sori. Kfilmu mi vyhovuje proto, že lidé jsou při hodnocení přece jen objektivnější a navíc je i stránka jako taková designově přehlednější. Označím si, co chci vidět, co jsem viděla, a další vychytávky přicházejí jedna za druhou. Přece jen, tenhle web je ještě svěží novinka a autoři mu pořád věnují péči - doporučuju!


Co vy, používáte taky některou z uvedených databází? Mně tyhle čtyři bohatě stačí - prokrastinuju na nich velmi aktivně, a co víc, jako správný magor mám ve všem parádní pořádek. A tak to má být!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 19. ledna 2017 v 20:29 | Reagovat

Máš přehled! To oceňuju u každého kdo píše články. Já používám nejvíce SerialZone.

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 24. ledna 2017 v 21:18 | Reagovat

Používám jen Ednu, i když ne na titulky -- dívám se v originálním znění a navíc jsem k tamní produkci krapet skeptický z omezené předchozí zkušenosti. Ale baví mě sledovat názory diváků, sjíždět trailery a bonusová videa.

Kdysi jsem býval aktivní na ČSFD, ale za to už se teď spíš stydím, mám neaktivní profil na Legii, ale tím to asi hasne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.