Já, psavec snaživý

31. ledna 2017 v 22:29 | Neyra Calene |  Tvorba
Jelikož bez snahy bych nevyplodila ani řádku. Tento článeček obsahuje špetku informací, odhalení, odkazů, přiznání a dalších skvělých přísad. Jedná se o takovou směs, která vás, čtenáře, seznámí s mým patláním/literární tvorbou. A já si ve všem aspoň hezky udělám pořádek! Co píšu? Jak píšu? Proč píšu?Odkdy, proč?

Píšu prakticky odmala. Tak jako většinu (no, spíš asi všechny?) amatérských pisálků, i mě k tomu přivedla hlavně láska ke knihám a zalíbení v literatuře obecně. Když člověk pasivně konzumuje umění, snaha o to zajímat se aktivně se totiž celkem pochopitelně časem dostaví taky. Za mým zaujetím příběhy ale stojí taky moje starší sestra, kterážto má podle mě mnohem uhlazenější a vytříbenější projev než já, ale bohužel si ho škudlí do šuplíku. Svět neví, o co přichází. První souvislejší texty jsem ze sebe začala soukat kolem jedenáctého roku života - a i když ani teď nejsem žádný literární guru, vážení, to byla tragédie. Aspoň se mám zpětně čemu zasmát.

Co píšu?

To, co čtu. Nemyslím tím, že bych ve sklepě tajně vyvíjela plagiátorskou činnost, ale co se žánru týče, toto tvrzení zcela odpovídá. Čtu převážně fantastické žánry, od fantasy jako takového přes scifi a různé hybridní odnože. To samé potom většinou vzejde z mého pera. Jinak se prozatím orientuji spíš na povídky (kromě pár velmi ambiciózních rukou psaných projektů starých tak šest let, co mi dělají výplň skříně...)
Posílám do soutěží, posledních pár let. Dva? Jeden?

Moje problémy...

Při psaní se asi každý s něčím pere. Každý se obecně s něčím pere, ehm. Můj velký problém je, že jsem stižena těžkou formou prokrastinace, jediný lék je neústupně se valící deadline nebo opakované vlny totálního nadšení pro věc. Obojí zajišťuje, že ze mě každý týden něco vyleze. Že by úplně každý den, to říct nemohu. A taky mám tak trochu roztroušené myšlenky - to na nemoc svádět nebudu, to by nebyla moc sranda. Lítám od jedné věci k druhé a když si nedám pozor, sama si příběh rozdrolím pod rukama. Papírky a tuna poznámek jsou mí nejlepší kamarádi.
A to šílený pořadí slov, co kolikrát do věty namastím, to si ani nepřejte vidět.

Styl?

Meh, nedávno bych řekla, že na "styl" je snad kapánek brzy, ale to samozřejmě není pravda. Každý, kdo nekopíruje, má svůj určitý osobitý rukopis. Já si ve svých výtvorech neodpouštím sobě blízký sarkasmus a podivná (vážně podivná) slovní spojení. A jakési mutace na obyčejná česká jména. A pro určitým způsobem tupé postavy mám taky slabost, ach jo. Co se ale ještě samotného jazyka týče, taky dost sekám. Na jedné stránce, hooodně krátkých odstavců. Můj způsob, jak přinutit děj nabrat nějaký spád.

A ukážeš nám něco?

K tomu celý článek směřuje! Následující výčet se bude postupně rozšiřovat, ze zcela pochopitelného důvodu. Právě si tímhle článek trochu bořím vlastní zdání anonymity, jen tak mimochodem.
Následující výčet obsahuje dílka, která už někdy veřejnost spatřila - tedy v soutěžích, na blogu a podobně. To, co si škudlím do šuplíčku, v šuplíčku (aspoň prozatím) zůstane. A že to je většina mých výplodů.

Starší/tak trochu mimo:
Fanfikce k Písni ledu a ohně, kvalita dost kolísavá, v rámci minisoutěží na webu icefire.cz:
(neříkám, že nikdy, ale dost dlouho žádnou psát nebudu)


2015:

2016:
(bolestivě chudý rok, střední zaúčinkovala - a hodně se psalo do šuplíku, což se ale přece jen alespoň projevilo na kvalitě výsledků)
  • Neopatrná, licoměrná, arogantní, letošní úspěšný Dračí řád, viz zde, pravděpodobně vyjde ve sborníku

2017:
  • xxx top secret, letošní Vidoucí, dopsaná a odeslaná, detaily pochopitelně nedostupné

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.