Top 7: Epizody roku 2016

8. ledna 2017 v 21:27 | Neyra Calene |  Projekty
Seriálová sezóna sice nezačíná ani nekončí s přelomem kalendářního roku, ale to mi nezabránilo v sestavení žebříčku top sedmi nejlepších epizod, které jsem v roce 2016 viděla. Spektrum seriálů, které sleduji, je samozřejmě omezené, takže jste dost možná nic z tohoto výběru neviděli. Pokud to tak je, pak tento článek berte jako doporučení, při čem trávit dlouhé zimní večery!Tento článek představuje poslední maličké ohlédnutí za uplynulým rokem. Žebříček knih nemá cenu sestavovat, protože jejich počet se líně vyšplhal k pouhé dvacítce, a s filmy je to zrovna tak. Zato seriály jsem sledovala skutečně poctivě - a co se těch mých oblíbených týče, rok 2016 byl skutečně bohatý na zvraty všeho druhu. Bohužel, včetně smrti mnoha skvělých postav. Nemusíte ale mít strach, následující žebříček je divácky nezávadný, tedy naprosto bez spoilerů. Minimálně jsem se snažila - ani do obrázků se nic zásadního nedostalo. Pojďme na to!


7) The Blacklist 04x06
THE THRUSHES (No. 53)

Právě epizody jako tato dávají Blacklistu něco víc, něco, díky čemu v mých očích nezapadl mezi další kvantum krimi seriálů. Během třetí řady si sice našel cestičku vedoucí vcelku daleko od toho, kde byl v začátcích původně, ale "Thrushes" nám fanouškům ukázali, že vše staré není ztracené. Typicky chytrý scénář, básnící Reddington a eskalující zápletka před podzimním finále. Zkrátka to, co mám na tomhle seriálu ráda.


6) Game of Thrones 06x05
THE DOOR

Geniální úmysly páně Martina jsou venku, se vší parádou. Tvůrci se v šesté sezóně poprvé nemuseli ohlížet na již sepsanou předlohu a knižní fanatici jim nemohli vyčítat každou odchylku. Výsledek mě překvapil - protože jsem z něj byla nadšená! Epizoda "The Door" zahýbala fanoušky i světem naší milované fantasy ságy. Bravo.


5) Blindspot 01x23
WHY AWAIT LIFE'S END

Za mě nejlepší novinka seriálové sezóny 2015/2016! Tam, kde kvalita a záživnost jednotlivých epizod postupně kolísá od božích k průměru, Blindspot šlape neúprosným tempem "co díl, to perla". Tvůrci pro dovršení sezóny dostali větší prostor, než čekali (23 místo 22 epizod), a využili ho skutečně naplno. Finále první řady bylo úžasné, beze zbytku, plné zvratů. Je to skvělý pocit, když jsou vaše vysoká očekávání výsledkem nejen naplněna, ale překonána!


4) Vikings 04x14
IN THE UNCERTAIN HOUR BEFORE THE MORNING

Přesně kvůli dílům, jako byl tento, miluju seriál Vikingové. Herecké výkony, geniální dialogy a postavy... Na téhle epizodě si smlsnul každý fanoušek. Travis Fimmel a Linus Roache se skutečně vyřádili a pozvedli rozhovor ve zdánlivě akčním seriálu na novou úroveň. Kromě toho taky samozřejmě nechybějí zvraty. Za mě jedna z opravdu nejsilnějších epizod vůbec. I díky ní jsem si jistá, že si svých 100% ode mě Vikingové zaslouží.


3) Game of Thrones 06x10
THE WINDS OF WINTER

Pět slov by stačilo na dokonalé vystihnutí zatím poslední epizody Hry o Trůny: "Věci se daly do pohybu." Pravda až nic než pravda - jak má chuť sledovat průběžně kolísala snad s každou sérií, kvůli této třešničce na dortu bych nemohla v žádném alternativním scénáři litovat, že jsem se seriálem prokousala. Odhaluje věci, ke který sága ještě nedospěla, a je vážně nabitá dějem. A to ne ledajakým, ale porcí zvratů, které jsme se ve slabších dobách dočkali třeba za dílů pět. Perfektní první čtvrthodinka s hudbou Ramina Djawadiho, to je opravdu kus umění.


2) Vikings 04x15
ALL HIS ANGELS

Vikingové v rámci čtvrté série přišli v minulém roce s dvojitou náloží dílů - druhá část je teprve za polovinou. Zlomová epizoda "All His Angels" běžela teprve těsně před Novým rokem, ale přesto se vyhoupla až na druhé místo. Kdo viděl, ví proč. Přinesla něco, na co jsme dlouho čekali, přinesla emoce a špetku nostalgie. Promyšlená, dechberoucí, s prvotřídními výkony. Jeden z těch dílů, kdy se od obrazovky skutečně odlepit nemůžete. Ani nechcete.


1) The Blacklist 03x18
MR. SOLOMON (No. 32): CONCLUSION

Jako divák jsem obvykle netečná, chladná a tvrdá jako skála. Obvykle - jak už jsem psala v případě Vikingů, někdy i se mnou dokáží emoce zamávat. Ale to, co se podařilo tvůrcům Blacklistu ve finále dvojdílu "Mr. Solomon", to už se asi nikomu nepodaří. Ne, že by mě emočně dojali - emočně mě zruinovali. Jako každá správná puberťačka jsem si patrně i já musela u televize pobrečet. Epizoda neskutečných zvratů, překvapení, a právě emocí - tolik jich ve ani ve zbytku seriálu jen tak neuvidíte. Spoilery sama nesnáším, proto se nemůžu rozepisovat do detailů, ale... Vážně něco. Kvůli ničení mé křehké dušičky a hlubokému dojmu, který zůstal, jednoznačně číslo jedna pro rok 2016. A to navíc - snad jako výjimka - to není ani finále, která bývají vážně nejlepší.

Z novinek na serialzone jsem si vědoma toho, že i ta kupa ostatních seriálů, které (zatím) nesleduji, přinesla mnoho skvělých okamžiků a zvratů. Dostalo vás letos něco? Sledujete něco stejného jako já? Komentujte, jako vždy budu ráda!

P.S.: Čestné zmínky jako nébudou?
Ale ano, budou!

Agents of S.H.I.E.L.D. 03x17 - THE TEAM
Blindspot 02x09 - WHY LET COOLER PASTURE DEFORM
The Blacklist 03x10 - THE DIRECTOR (No. 24): CONCLUSION
... a jako alespoň mizivá noticka - druhá série Daredevila toho taky přinesla hodně!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.