Výzva do nového roku?

1. ledna 2017 v 22:42 | Neyra Calene |  Mimo Noru
Jeden za námi, další před námi. Přinesl rok 2016 něco zajímavého, nebo jen bral, a to hlavně z řad známých osobností? Stalo se za těch 366 dní něco zvláštního, změnilo se něco? A jak na tom bude nový rok 2017, na nějž mnoho lidí hledí s očekáváním? Splní se přání, změní se staré, pokoří se vytyčené výzvy? Tyto otázky vztahuji na sebe, odpusťme si ale oslovení "milý deníčku". Tento článek je pro mě odpíchnutím do nové etapy, pro vás (dost možná trochu nezáživné) shrnutí několika informací. Šťastný nový rok, vážení!(Obrázek pouze ilustrační, na horolezectví se já ani moje akrofobie nechystáme.)

Po měsíci ticha a pár zmatených větách sepsaných na mobilu se opět vracím - znovu sice jen krátce, ale tentokrát zamýšlím nějaký ten smysl slovům vdechnout. Je Nový rok, patrně jste jako mnozí jeho příchod bujaře slavili. Zdá se vám, že mezi řádky cítíte nějakou melancholii, nebo že jsem skeptická? Pak asi Neyra vypadla z formy, protože se mi nedaří navodit atmosféru. Jsem totiž spokojená. Nadmíru. Rok 2016 byl skvělý v mnoha ohledech, co se týče mého osobního života, tak snahy dosáhnout svých snů a cílů. Stalo se toho mnoho a věci se daly do pohybu.

Zkraje roku můj život, odvážím se říct, zabloudil. Zabloudil už v posledních měsících s letopočtem 2015 a nedařilo se mu najít správnou cestu. V druhé polovině ledna slavím narozeniny, a tou dobu jsem před rokem už propadala lehkým depresím. Ale během roku se změnilo všechno, a jak možná tušíte, nejvíc se toho změnilo v hlavě, protože díky tomu se rozhýbalo i to ostatní. Má postupná přeměna v extroverta byla dokončena, můj postoj k životu změněn. Za rok se toho dá stihnout mnoho a změna myšlení také, vcelku pohodlně. Díky tomu, že jsem přestala přežívat a začala žít (to zní až bolestně kýčovitě a otřepaně, bohužel) jsem šťastnější než dřív. A taky úspěšnější.

V roce 2016 jsem - myslím, že to mohu napsat na rovinu - chtěla zatočit se starým životním stylem, zadupat tu mrchu do země tak, aby se už nevzpamatovala. Povedlo se? Ano. Byla to ale skutečně namáhavá cesta, při níž to lítalo z extrému do extrému, ale jsem na sebe hrdá. Ach, jak pěkně to zní. Cvičení už pro mě není strašák, ale běžná záležitost, a nezdravé potraviny včetně sladkého a podobných věcí už několik měsíců nemají v mé stravě místo. Velký úspěch.

Co se uměleckého rozvoje týče, byl stejně úspěšný. Na vysvětlenou by stačila dvě stručná slova - Dračí řád. Vzhledem k tomu, že Nora už funguje i na facebooku, a když to vezmu kolem a kolem, není co tajit, můžete se sami podívat. Když jsem viděla svou přezdívku na tak solidním místě, málem mi překvapením vypadly oči i zuby, ale je pravda, že jsem se svým příspěvkem byla opravdu spokojená. Do psaní v letošním roce mě to pochopitelně dost motivuje. Byla jsem činná ale i jinak - střídavě tady na blogu, a hlavě v rámci školy, a to dramaticky. Spousta projektů, nejen divadelních, mě dokázala slušně zaměstnat.

Zpět k úvodním otázkám. Co plánuji a jaké jsou mé vyhlídky v roce 2017? Pokračovat, vylepšovat, nadále psát a růst. Ve zkratce.

Výsledek obrázku pro challenge meme

Opravdu, výzva to asi bude. Už teď dokončuji povídku do Vidoucího a Zimního spánku Triumvirátu. Na druhou stranu, tedy k mému životnímu stylu, učím se i vařit, na což je nejvyšší čas. Stručně a v bodech, čeho chci v roce 2017 dosáhnout?

*) další snažení v psaní, s povídkami - a ráda bych hnula s tím větším nápadem, na nějž začíná usedat digitální prach
*) k tomu se váže to, že pohnu s mnoha dalšími rozdělanými projekty, nebo je zruším, ať je pořádek
*) víc číst - viz Čtenářská výzva na databázi
*) Nora, Nora, Nora!
*) pokračovat ve studiu angličtiny, které jsem letos pořádně nastartovala

A další, asi víte, kam mířím. Vybavuje se mi vánoční díl medvíka Pú (syndrom z toho, že tříletý bráška si jej s oblibou pouští několikrát denně), kde je krásně vysvětleno novoroční předsevzetí. Snažíte se v novém roce být lepší. Myslím ale, že to se obejde i bez svazujících slibů a přísah.

Neberu nový rok jako slib, něco, co musím udělat. Když si dáte předsevzetí, prostě to tak je - musíte. A většinou to neuděláte. 2017 je pro mě výzva, a vyzývám sama sebe, takže doufám, že jako soupeř nebudu moc tvrdá. Moje sny a cíle jsou totiž ambiciózní (to ze mě mluví ten kozoroh) a až se vyplní, páni, těším se na to. I vám přeju, ať váš souboj se sebou sama přinese během následujících 365 dní ovoce, přeju vám zdar a s(S)ílu, ať svých cílů dosáhnete. Už Maslow přece věděl, že seberealizace je to nejvíc. Tak si to nejvíc letos dopřejme.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 2. ledna 2017 v 19:10 | Reagovat

Jsem rád, že se ti rok 2016 vydařil, já mám přes mnohé částečné nezdary taky dost důvodů ke spokojenosti. Jinak obdivuji změnu postoje k životu v rámci jednoho roku, mě ta vlastní už trvá skoro tři a konec zatím v nedohlednu. K úspěchu v Řádu znovu gratuluji. Mimochodem, věděla jsi, že vyhlásilo zbrusu novou soutěž nakladatelství Gorgona? :-)

2 Neyra Calene Neyra Calene | Web | 2. ledna 2017 v 20:34 | Reagovat

[1]: Tvoje roční shrnutí už jsem taky četla, pravděpodobně si k němu ještě neodpustím komentář :-D Ta změna by možná trvala déle, kdyby neproběhla tak "zničehonic". Co čtu tvoje články, u tebe to jde mnohem víc pozvolna.
Za gratulaci ještě jednou děkuji mnohokrát :D Soutěž od Gorgony už jsem postřehla, téma zní celkem nosně a do konce března je ještě času dost, myslím, že do toho půjdu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.