Duben 2017

Iron Fist

20. dubna 2017 v 19:17 | Neyra Calene |  Seriály
Než na streamovací stanici Netflix letos v srpnu vtrhnou kompletní Defenders, superhrdinský tým ze stáje Marvelu, bylo třeba si představit všechny členy. Po Daredevilovi z Hell's Kitchen, Jessice Jones a Luku Cageovi (skloňujte to?!) už zbýval jediný. Před měsícem se tedy dočkal svých třinácti dílů i Danny Rand, tedy Iron Fist, nepřítel Ruky a mladý bilionář, který má být už patnáct let po smrti umrzlý v Himaláji...


Perunova krev II. - František Kotleta

12. dubna 2017 v 14:28 | Neyra Calene |  Knihy
Někdo bohy uctívá, někdo si na ně holt vezme pořádný dranžírák a uřeže jim hlavu. Slovanský panteon by si po prvním dílu Kotletova akčního nářezu měl uvědomit, že starým dobám už odzvonilo, a že meč vám proti pořádné dávce z kulometu nepomůže, ani kdybyste byli sebeepičtěji nasáklí magií. A že ty kulomety budou řvát naplno.


The Last Kingdom

9. dubna 2017 v 12:20 | Neyra Calene |  Seriály
Jako šermířka, historický nadšenec a milovník všeho, co jen trochu voní severskou mytologií a vikingskou kulturou, jsem si nemohla nechat ujít jeden z mála seriálu, který tyto tři záliby pojí dohromady. K předloze od Bernarda Cornwella jsem se bohužel nikdy nedostala, ale o to víc jsem si možná celou podívanou užila. Nuže, jak to vypadá pár let později po ději Vikings?


Perunova krev I. - František Kotleta

5. dubna 2017 v 15:53 | Neyra Calene |  Knihy
Po přečtení novely Vlci, kterou František Kotleta doplnil základy příběhu své slavné trilogie Bratrstvo krve, jsem nebyla zrovna nadšená. Nebavila jsem se tak výsostně jako v případě zmíněného upířího nářezu či novějšího superhrdinského kousku jménem Lovci. Řešení bylo nasnadě. Vrhla jsem se tedy do přelouskání zbytku Kotletovy tvorby, kterou má naše knihovna poctivě na skladě. A začít zrovna u slovanské mytologie, to byla naprosto jasná volba.

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.