Tři

4. května 2017 v 21:24 | Neyra Calene |  Kolem Nory
Nevyhnutelně se o mě pokouší nostalgie. Tři roky, vážení, už tři roky proplouvám internetem a podepisuji své blogové příspěvky jako Neyra Calene. A mohu směle prohlásit, že v mém osobním i "kreativním" životě to byly tři roky divoké a dlouhé. Ostatně, pro sedmnáctiletého člověka to je dlouhá doba. Změnilo se mnoho věcí, v první řadě blog a já. Noro, všechno nejlepší!
Čtvrtý květen byl se mnou (a na pomstu pátého jsem teprve čekala), a po dokoukání pravidelné dávky Star Wars, kterou si dopřávám každý rok, jsem si spontánně založila blog. Jako přezdívku jsem použila jméno čarodějky z jednoho mého příběhu. Z toho příběhu se po mnoha transformacích vyklubala povídka Neopatrná, licoměrná, arogantní, tedy můj loňský úspěšný příspěvek v Dračím řádu, ale to jen tak pro zajímavost. Blog původně vznikl za účelem zveřejňování eragonovské fanfikce.

O můj bože, až mě z toho dnes píchá u srdce. Nic proti fanfikcím jako takovým, ale... Asi mě chápete. Ale na mou obranu, bylo to napsané docela slušně.

Překvapivě si moje výplody našly pár čtenářů, a nepřekvapivě mě jejich tvorba brzy přestala bavit. Vzhlédla jsem se totiž v normálním blogu, plném recenzí, článků a super věciček. Začala jsem takový blog sama psát, bohužel navzdory faktu, že jsem to vůbec neuměla. Mohu naprosto upřímně prohlásit, že ty tři odstavce nebyly s recenzí příbuzné ani přes třetí koleno. Na druhou stranu, říkám si, bylo mi čtrnáct, a každý nějak musí začít. (A tento povzdech prosím nechápejte tak, že bych se cítila jako nějaký velký publicista. I nadsázka má přece svoje meze.)

Tak to začalo. Můj knihomolský zájem o knihy ještě vzrostl, stejně jako o fantastický žánr jako takový. Začala jsem nad knihami, jejich formou a zpracováním víc přemýšlet, mé psaní postupně dostávalo formu, a to platí o povídkaření více než o článcích na blog. Ty tři roky v mé tvorbě znamenají opravdu propastný rozdíl. Chybami se člověk učí, je to pravda. Přečetla jsem za tu dobu spoustu dobrých knih, seznámila se s několika dalšími blogery s "podobným posláním" a hlavně jsem si vypěstovala pěkný návyk jménem "sedni a piš". Na základní škole mě blogařina dokonce přivedla k tomu založit školní časopis (který mimochodem nedávno vyhrál nějakou cenu, moje ego si blaženě poskočilo, i když už jsem dávno pryč). Za tu dobu jsem postoupila na střední školu, a jak to puberta dělá s každým, i se mnou a mým charakterem pořádně zatřásla. Čas zatřásl i s mou (dříve pečlivě střeženou) anonymitou, protože dnes už vám nedá žádnou práci si zjistit, kdo je Neyra Calene zač. Časy se holt mění. Z dítěte dospívajícím, z introverta extrovertem, z patlala amatérem.

Kam mě má literárně tvořivá snaha za ty tři roky dovedla? Rozhodně se zlepšily mé psací schopnosti, a v jejich rozvoji hodlám pokračovat i nadále. Nicméně dozrávají první kousky ovoce - již zmíněný loňský Dračí řád, a má povídka "xxx" aktuálně bojující v druhém kole letošních Vidoucích. Fakt, že jsem se nedávno probojovala do redakce Sardenu, kde mou první recenzi spatříte už snad brzy.

Ach, to dospívání.

Je dost možné, že ze mě v řádcích výše už mluví nastupující migréna, nicméně jsem se neubránila malému zavzpomínání. Snad to se mnou Nora přežije i další rok, co myslíte? Na závěr pro vás mám takovou perličku, kterou jsem vykopala v hlubinách paměti notebooku. A vážně jsem ani netušila, že mi tam něco podobného leží. Přeji vám múzu a slinu, pisálci a knihomolové, a...
... May the fourth be with you!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš (ikonka už nebude, staré blogy jsem smazal) Jeremiáš (ikonka už nebude, staré blogy jsem smazal) | Web | 4. května 2017 v 22:06 | Reagovat

Veliká gratulace! V soutěžích mě už docela válcuješ, já jsem letos do Vidoucích poslal rok starou povídku a taky to podle toho dopadlo (konečnou v prvním kole :-x  :-D ). Ale trpaslíci se nevzdávají.

Ještě, že jsi začala kdysi psát ty tři nerecenzovité odstavce. Jinak bychom možná nikdy neměli Noru a Unnistrip a Anekron strašnou spoustu komentářů... ne, moje motivy nejsou zcela nesobecké. ;-)

Přiznám se, že jsem tvou identitu prokoukl ještě předtím, než vyšla na povrch definitivně, když jsi totiž poprvé zmínila školní časopis a vytrousila jsi extrémně nenápadné indicie změny své školy, vzal jsem to jako detektivku a mé pátrání skončilo u některého čísla Jemňáčku, kde jsem už vcelku rychle poznal povědomý sloh. Neměj mě prosím za cvoka, ten příspěvek k tomu tehdy prostě provokoval :D

Zelený layout je pro mě novinka, pamatuji si až ten z roku 2015, což je mi krapet divné, ale jak dlouho znám Noru si už přesně nevzpomenu (a v šestsetičlánkové záloze Anekronu se mi první komentáře fakt hledat nechtějí :-) )

Jinak budu samozřejmě bedlivým okem sledovat konkurenci u Sardenu - o co, že budeme mít recenzi Strážců Galaxie první? :-D

Změnu z introverta na extroverta jsem taky prodělal, přinejmenším ve vnějších projevech. Pořád mám rád svůj klid, ale strach z vystupování před lidmi je zbytečná zátěž.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.