Články

Jsem hladový knihomol

13. srpna 2017 v 13:03 | Neyra Calene
Dobrá, to zní trochu jako přiznání. A je to pravda - uvědomila jsem si to, když jsem nedávno rvala svůj wishlist na Book Depository a Martinusu k prasknutí. Tolik dobrých knih! Moje knižní databáze tvrdí, že si chci přečíst dvakrát víc knih, než jsem doposud stačila... Ale táži se vás, myslíte, že to není v pořádku? Já myslím, že ano. Protože každý knihomol je tak trochu křeček. Hladový a nenasytný.

Jak vypadá čtecí nora?

19. března 2017 v 20:58 | Neyra Calene
Nejen místní knihovna zaregistrovala, že březen, měsíc knihy, už je v plném proudu, dokonce i já dnes přicházím s něčím tematickým! Psala jsem už někdy na Noře ódy na svou vlastní čtecí noru? Nemusím se zamýšlet dlouho a vím, že ne. Protože o takový komfort, jakým je mít své vlastní hnízdečko na čtení, jsem bohužel ochuzena. Tím neříkám, že by na mé posteli bylo něco špatného, ale něco tomu schází. Taková ta atmosféra.

Krocení literární múzy

5. února 2017 v 19:40 | Neyra Calene
Pod tímto poetickým názvem se schovává seminář tvůrčího psaní věnovaný žákům základních a středních škol. Aby náš ústav rovněž přispěl účastí, padlo právě na moji hlavu si tu hodinku s lektorkou odsedět. Jako aktivita se mi to bude hodit, jako téma na článek zrovna tak - o jaké krocení to vlastně šlo?

Databáze, berlička maniaka

19. ledna 2017 v 20:09 | Neyra Calene
Řadou svých závislostí se netajím. Například závislostmi na knihách - respektive jejich čtení, sledování seriálů a filmů... Internet na mnoha místech podobně stižené lidi sdružuje, aby si mohli nadšeně poklábosit o tom, jak se do svého (zlo?)zvyku zavrtávají hlouběji a hlouběji. Zpočátku vám samotná konzumace stačí. Nakonec ale pravděpodobně skončíte tak, jako většina - svištěním po internetových databázích. Které používám?

Hezčí ráno snadno a rychle

7. listopadu 2016 v 21:42 | Neyra Calene
Přeležení tak, že vypadáte jako po střetnutí s dravou šelmou a s vaky pod očima, které navíc vypadají jako halloweenská cukrovinka plná děsivých žilek? S energií jako vlastnoručním prosekání se několikaúrovňovým dungeonem? Pokud takhle vypadá vaše ráno, pak vás lituji, opravdu. Moje rána tak taky vypadala, a není to zrovna věky vzdálená minulost. Co jsem změnila, že si ráno nepřipadám jako první vlaštovka zombie apokalypsy?

Jak se nakonec i máslo k běhu odhodlalo

17. srpna 2016 v 22:52 | Neyra Calene
Zaměření blogu v dohledné době měnit nehodlám, a tak se nemusíte bát toho, že se už podruhé v tak krátké době vracím k běhu. Nora je sice o tom, co mě zajímá, ale nudným článkem o vlastním fitness pokroku bych nikoho nikdy nemučila. Přesto přináším krátký příběh o tom, jak se i Neyra k běhání odhodlala - ale zároveň je to i doporučení pro vás. Možná i tak trochu recenze, koneckonců...

Booxy - kapesní databáze knihomolova

4. dubna 2016 v 20:59 | Neyra Calene

Sbohem, Bledý vévodo!

12. ledna 2016 v 22:19 | Neyra Calene

The Mephistopheles of Los Angeles

11. listopadu 2015 v 20:32 | Neyra Calene

"I wanna live, I wanna love
But it's a long hard road out of hell
I wanna live, I wanna love
But it's a long hard road out of hell
You never said forever could ever hurt like this..."

- Marilyn Manson "Long Hard Road out of Hell" (Lest We Forget, 2004)

 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.