Filmy

Logan: Wolverine

7. března 2017 v 21:21 | Neyra Calene
Je to tady. Po tolika letech a tolika filmech Hugh Jackman odkládá svou ikonickou roli - Wolverina přitom hraje tak dlouho, jak jsem já vůbec naživu. První X-Meni jsou holt staří jako já, takže se dá s nadsázkou říct, že jsem fanouškem odjakživa. Skoro to tak bude, protože už jako prcek jsem ty filmy hltala. Logana jsem v kině nemohla minout. V tomhle případě ani smrt neomlouvá.

Rogue One: Star Wars Story

3. ledna 2017 v 16:48 | Neyra Calene
Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se filmový gigant rozhodl koupit ikonickou značku a začít z ní ždímat peníze. Jak jinak než tím, že každý rok obohatí legendární univerzum o jeden nový snímek. Zní vám tento příběh povědomě? Dobrá, Disney sice nesídlí v jiné galaxii, jen na jiném kontinentu, ale jinak je to docela pravda. Když před pár lety odkoupil Lucasfilm a osekal kánon o všechny ty skvělé (nejen knižní) příběhy a historii, fanoušci se zhrozili. Není tajemstvím, že tohle studio totiž skutečně chce vydělat, kde se dá. Stalo se. Je to ale s našimi Hvězdnými válkami tak zlé, jak to může znít?

Fantastická zvířata a kde je najít

20. listopadu 2016 v 0:35 | Neyra Calene
Málokterý nadšený čtenář v mém věku nikdy nečetl Harryho Pottera. A přiznávám se osobně a bez mučení, že "pottermánií" jsem byla jako malá - a vlastně i teď - stižena naplno. Ty knížky byly doslova moje dětství, nejdřív mi je maminka četla před spaním, pak jsem je ještě několikrát louskala sama. Když byl ohlášen filmový spin-off, neskákala jsem však nadšením až do stropu. Co když to bude nastavované, vyšťavené, hmm? Jak to zjistit? Letět do kina, samozřejmě!

Doctor Strange

2. listopadu 2016 v 20:50 | Neyra Calene
Občanská válka nás na jaře zanechala plné dojmů a zvědavosti. Než však alespoň na některé naše otázky odpoví v příštím roce třetí Thor a "třetí" Spidey, Marvel samozřejmě nezahálí. Kromě toho, že nám Netflix naservíroval Luka Cage, třetího hrdinu z budoucí týmovky Defenders, a do Agentů SHIELDu se slávou nakráčel Ghost Rider, komiksový gigant nespí ani na filmovém poli. Jako druhý film třetí fáze MCU zaútočil na stříbrná plátna Doctor Strange - jak dopadlo jeho ohýbání reality? Neyra si to samozřejmě nemohla nechat ujít!

Warcraft: První střet

15. června 2016 v 22:19 | Neyra Calene
Nechala jsem si v kině letos utéct už několik filmů, na které jsem se těšila od prvního traileru, ale nemohla jsem to tak nechat. Školní rok nyní graduje v sérii závěrečných testů, a tak drobné rozptýlení v podobě filmového Warcraftu zvládlo skutečně pohladit po duši. A jak dokázal První střet potěšit? Názory se, tak jako obvykle, dost rozcházejí, a tak je na čase, aby Nora ožila s (po notné době) další filmovou recenzí!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

21. listopadu 2015 v 18:35 | Neyra Calene
Navštívit kino dvakrát během necelého jednoho týdne zřejmě není pro většinu lidí běžné - vězte, že ani pro mě ne. Ale ne zcela výjimečně si filmaři premiéry všech delikátních filmů (nebo zkrátka těch filmů, na které se těší masy) naplánovaly na konec roku. Co člověku zbývá, než to oběhnout v krátkém mezičase. Zatímco v neděli jsem koukala s dioptriemi na Spectre, včera jsem s jinými brýlemi absolvovala druhou část Síly vzdoru - což mě mimo jiné inspirovalo k velmi "hluboké" úvaze, kterou možná obšťastním i vás čtenáře.

Spectre

16. listopadu 2015 v 20:45 | Neyra Calene
Od uvedení poslední bondovky Skyfall uplynuly tři roky a tak je jasné, že je to tu znovu. Mnoho žen různého věku a původu, mnoho explozí různého rozsahu a původu, mnoho zloduchů rozličných povah a původu, mnoho zbraní různé míry destrukce, pár nablýskaných aut a drahých obleků, pár zdemolovaných dopravních prostředků...

 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.