Knihy

Vyhlídka na věčnost - Jiří Kulhánek

17. listopadu 2016 v 23:21 | Neyra Calene
Jsou destinace, na jejichž návštěvu byste si raději měli nechat zajít chuť. Můžete být připraveni, můžete mít i dobrého průvodce a vybavení... Ale víte co, osud je svině, a náhoda ještě větší. Nemluvě pak o člověku... V rámci na Noře včera ohlášeného "Listopadu s autory české fantastiky" přicházím s první recenzí (ano, tušíte správně, že v plánu jich je víc).

Čarotepec - Blake Charlton

19. září 2016 v 18:55 | Neyra Calene
Jaké by pro vás bylo studium jazyka s vědomím, že pokud v jedné komplikované větě uděláte gramatickou chybu - byť jen malinkou - může vás to klidně stát život? Mě by to ke studiu příliš nemotivovalo. Když odbočím od tématu, víte, že chodit do knihovny s kamarády, kteří nemají o knihy vůbec zájem a je to pro ně jen zastávka "předtím než se dostanem do kavárny", může mít navzdory tomu, jak to zní, i své výhody? Jako například to, že když se nemůžete delší dobu rozhodnout, co si vybrat, vyberou za vás.

Lovci - František Kotleta

18. srpna 2016 v 21:51 | Neyra Calene
Protože Dechberoucí Zázrak nebude při síle věčně a jak už z nového dílu víme, na Péráka taky spoleh není, (nejen) matička Praha bude v roce 2050 potřebovat nějakého toho nového superhrdinu...Pokud se v duchu divíte, pak ne, zatím toho Kotlety dost nemám, a až se v září zase dostanu do pořádné knihovny, dosti pravděpodobně v jeho knihách budu nadále (nadšeně) pokračovat.

Mega hustej nářez - František Kotleta

21. července 2016 v 19:00 | Neyra Calene
Závěr krvavé trilogie, kde si po krku půjdou jak upíři a mimozemšťani, tak i lidé a něco mezi tím. Ačkoli to zní jako totální blbost s šíleným nádechem (považte, ten název!), přišla jsem knížkám kata z Bruntálu na chuť. Je to tedy (konečně, ehm) tady, recenze na závěř Kotletovy upírské řezničiny. Ačkoli jsem se na Mega hustej nářez fakticky těšila, tak doba jeho hladkému přečtení zrovna nepřála. Stál mi za placenou upomínku z knihovny? Musím přiznat, že ano. Po snaze se rychle prokousat skrz nějaké to povinné čtení do školy to byla oddechovka, sice od krve upatlaná, ale zatraceně příjemná.

Fakt hustej nářez - František Kotleta

26. května 2016 v 21:36 | Neyra Calene
Je (více než) na čase se vrátit s recenzí na druhý díl Bratrstva krve. Fakt hustej nářez jsem sfoukla víceméně po cestách autobusem a v suplovaných hodinách, kterých máme teď, v době maturit a množství různých projektů, věru požehnaně. Byla jsem zvědavá, kolika galony krve povede cesta upíra Jana Bezzemka dál, a ačkoli s prvním dílem si může jeho pokračování plácnout, co se množství boje týče, kolem a kolem narovinu říkám, že jsem spokojenější. Toliko takový malý spoiler k obsahu recenze. Nenapadá mě jiný způsob jak vyjádřit, proč zpětně (nakonec, i po debatě v komentářích) strhávám v recenzi na první díl jeden bod dolů. Aneb, ať žije pořádek.

Hustej nářez - František Kotleta

8. května 2016 v 20:12 | Neyra Calene
Jak Jeremiáš trefně poznamenal, dny plynou a Hustej nářez nikde. Nářez je teď možná tak jen na hokejovém ledě nebo stříbrném plátně, kde si dva týmy chtějí dát "do nosu", ale komiksový vesmír Marvelu i mistrovství světa jsou krapítek vzdálené od tématu této recenze. Hustej nářez, dnes už v naší domovině známé dílko, nás totiž nepřenese ani pryč, ani do dalekých alternativních světů. Pro čtenáře vlastně všechno začíná v poklidné české roklině roku 2020. Kde konkrétně? Ve sra... v obyčejném chlívku. Tedy, chlívku obklíčeném mimozemšťany.

Levá ruka Boží - Paul Hoffman

27. ledna 2016 v 21:48 | Neyra Calene
U levé ruky Boží platí o něco více než u jindy to, že kromě toho, že člověk očkem přelétne anotaci na přebalu knihy, měl by v ní také krátce zalistovat a možná si o ní něco málo vyhledat na internetu. Strohé tři větičky na zadní straně obálky:
"Jmenuje se Cale. Řekli mu, že dokáže zničit svět. Možná to opravdu udělá..."
Maličko zavádějící vzhledem k tomu, kolik informací se vám dostane během čtení a kolik až v samotném závěru knihy. Mám za sebou už i obě dvě pokračování a musím říct, že tohle by se perfektně hodilo třeba až na druhý díl. Budiž, ale volba nakladatele není hodnocení knížky. Vzhůru na něj!

Volání kukačky - Robert Galbraith

16. prosince 2015 v 22:20 | Neyra Calene
Série knih o mladém čaroději Harry Potterovi je v současnosti důvěrně známá nejen komunitě vášnivých čtenářů. Její autorka J. K. Rowlingová ovšem po celosvětovém úspěchu nepověsila svou kariéru na hřebík. V roce 2013 pod pseudonymem "Robert Galbraith" vydala detektivní román Volání kukačky. Na více než 450-ti stranách se znovu můžeme přesvědčit o tom, že Rowlingová si s příběhem umí hrát velice dobře.

Bohové Olympu: Krev polobohů - Rick Riordan

21. října 2015 v 17:05 | Neyra Calene
U některých anotací by bylo mnohdy lepší, kdyby se na knižní obálku vůbec nedostaly. Protože každý, kdo se prokousal k pátému dílu Bohů Olympu ví, že tady prostě Percy Jackson nehraje tak docela hlavní roli. Už to není "Percy Jackson: doplňte libovolný název knihy", ale "The Heroes of Olympus", tedy hrdinové Olympu. Těch hrdinů tu máme přesně sedm a pár navrch, přesně o propastný rozdíl méně než všech nestvůr v napůl mytologickém světě... no, a dva tábory plné polobohů to nejistí, protože se pomalu chystají na to vzájemně se vyvraždit.

Assassin´s Creed: Renesance - Oliver Bowden

15. října 2015 v 20:21 | Neyra Calene
Krédo hašašínovo je dnes zkrátka bomba. Hit. Jak to tak ale bývá, ne o všem, co je slavné a populární mají lidé nezapálení pro věc přehled. Někdy totiž ani taková pecka za mnoho nestojí (všichni vzpomeňme na věčné vampýří romance). S neznalostí potencionálních čtenářů má problém právě i Assassin´s Creed, což z vlastní zkušenosti potvrzuji. (Čtenářů, čtete správně - pořád je tu mnohem víc lidí, kteří by si něco raději přečetli než zahráli, a ne že by novější asasíni byli přívětiví na staré stolní mašiny).

Andělé a démoni - Dan Brown

22. srpna 2015 v 17:09 | Neyra Calene
Andělé a démoni je kniha, která u mě drží několik prvenství. Žádný fantasy kousek se nemusí bát, že by jej sesadila z toho "TOP" žebříčku, ale je tu něco jiného. Je to první kniha svého žánru, kterou jsem vzala do ruky, a první kniha, kterou jsem si přečetla na základě toho, že "film nebyl tak špatný". A taky toho, s jakým nadšením ji hlodala moje sestra. Rozhodovala jsem se, jestli si přečíst A&D nebo Šifru mistra Leonarda, známější příběh profesora Langdona, ale tohle mi připadalo přitažlivější. Přece jen, tady se nehledají potomci Krista, tady letí celý Vatikán do vzduchu! A to doslova.

Zlato Arkony I. - Juraj Červenák

29. března 2015 v 13:27 | Neyra Calene
Někdo z vás možná jméno Juraje Červenáka už slyšel, někdo možná ne. Jde o slovenského autora historické fantasy, takže jsme skoro doma. Doma jsme skoro i v jeho příbězích - sama jsem tedy cyklus Černokněžník nečetla, ale pokud to máte stejně, topit se u čtení Zlata Arkony nebudete. Jelikož se Rogan potkává se (skoro) samými novými postavami, dojde i k patřičnému vysvětlení toho, co je on a jeho vlčí společník Goryvlad vlastně zač. Podle počtu stran je zřejmé, že tahle knížka je spíš taková chuťovka na víkend, ale kdo má pořád chuť číst samé eposy, co?

Divergence - Veronica Rothová

5. ledna 2015 v 21:08 | Neyra Calene
Když jsem zjistila, že v naší knihovně mají i trilogii Divergence, hned jsem si ji půjčila. Tahle knížka mě zaujala už před pár lety, kdy vycházela, a bylo o ní v katalogu Albatrosu pro školy. Taky mě ale tak trochu vytáčelo, jak tuhle knížku pořád porovnávají s Hunger Games (ale pořád, opravdu), a to je koneckonců jedna z mých nejoblíbenějších knih. Jestli tohle srovnávají, někteří s tím, že je to úplně stejné, musím to přečíst.

 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.