Kolem Nory

Tři

4. května 2017 v 21:24 | Neyra Calene
Nevyhnutelně se o mě pokouší nostalgie. Tři roky, vážení, už tři roky proplouvám internetem a podepisuji své blogové příspěvky jako Neyra Calene. A mohu směle prohlásit, že v mém osobním i "kreativním" životě to byly tři roky divoké a dlouhé. Ostatně, pro sedmnáctiletého člověka to je dlouhá doba. Změnilo se mnoho věcí, v první řadě blog a já. Noro, všechno nejlepší!

Nora 2.1

5. března 2017 v 15:34 | Neyra Calene
Cítím se podobně, jako bych ohlašovala jaro. Lidé ale mají tendenci ohlašovat očividné věci - to už víme minimálně od Sherlocka, no ne? Tak se rozhlédněte, vážení, s pomalu končící zimou se Nora totiž opět trochu převlékla!

Šťastné a veselé!

24. prosince 2016 v 10:26 | Neyra Calene
Vážení a milí!
Mnohokrát děkuji všem svým věrným čtenářům, je vás sice jen pár, ale o to více si vás vážím. Nora během uplynulého měsíce opět usnula, a tentokrát za to nemohly nepříznivé okolnosti, ale já sama. Omlouvám se za to. Bohužel ale ani po tolika neustálých změnách mi blog svým formátem plně nevyhovuje, psaní není přesně to, co bych si představovala - a tentokrát to už vyřeším. Radikálně.

Čest mi velela vás o tom alespoň informovat, aby jste na Noru nezapomněli a vraceli se k ní i v budoucnu pro více článků, které snad potěší. Nu, a jedním dechem vám samozřejmě přeji veselé Vánoce, jsem uprostřed vaření, to patrně i mnozí z vás, tak hlavně i o svátcích zachovejte klid :) No a do nového roku vám snad do Nového roku stačím ještě popřát!

Už i Nora na facebooku

15. listopadu 2016 v 21:57 | Neyra Calene
Fiktivní postavy tam jsou, autorka blogu tam je, knižní blogeři tam jsou, i fiktivní události tam jsou - a teď, vážení, už je i Nora na "tom slavném" facebooku!

Blok. Au.

11. října 2016 v 20:25 | Neyra Calene
Tedy, ne že by to bolelo, ale je to zatraceně nepříjemný.

Start nové sezóny

14. září 2016 v 21:34 | Neyra Calene
Nová sezóna startuje, a to nejen ve světě seriálů, ale i ve škole. Na mé aktivitě se to opět drasticky podepsalo, ale nemějte strach, do sympatického tempa, které jsem nasadila v srpnu, hodlám znovu naskočit. Slibem prý neurazíš, ale věřte mi, myslím to vážně!

Nora přehrabána!

9. srpna 2016 v 18:43 | Neyra Calene
Jsem zkrátka nenechavec! Ačkoli to není tak dlouho, co jsem slavnostně nahodila hlavičku s Unnim (konkrétněji to vlastně není ani celý měsíc), asi vidíte sami, že vzhled Nory se opět změnil. A tentokrát to Neyra vzala opravdu radikálně jako nikdy.

S Unnim v čele!

10. července 2016 v 22:09 | Neyra Calene
*famfáry za pomyslné 3... 2... 1...*

Tramta-tata-dááá!


Mělo by vás to praštit do obličeje, jakmile otevřete Noru, a ta rána by měla mít ráži beranidla. Není to tak dlouho, co jsem blogu "vyrobila" vlastní "design". I tak se mi na něm ale něco nezdálo - ale já málokdy bývám s něčím spokojena. Tak jako tak, vylepšení je zde. Nové záhlaví.
Zapomněli jste snad na Unniho?
Dobrá, dle počtu příspěvků v rubrice Povídky to vypadá spíš tak, že jsem na našeho milého "sever kus" zapomněla spíš já. Opak je pravdou, jen se chudák seveřan z hlubin pevného disku neprobojoval až na blog. Sliby chyby, ale přijde, nebojte. Inu, teď mám ale na srdci něco jiného - a to sice, jak se vám nové záhlaví líbí?

Jde to určitě dobře poznat, takže ano, celé je to moje práce. Vody digiartu mi zatím nejsou moc blízké, ale tohle se mi celkem líbí. Navíc podle mě ta pestřejší barevnost stránce vcelku prospívá. Ale, samozřejmě, váš názor mě zajímá, jako vždy. A to, která duše něžného pohlaví to stojí po Unniho boku, se včas dozvíte. Doufám, že dřív, než později. :D

Benjenův syndrom - aneb všechno nejlepší, Noro!

4. května 2016 v 20:48 | Neyra Calene
Těžko tomu uvěřit, ale Nora, stránka topící se v notorické stagnaci, dnes slaví druhé narozeniny. Mimo to dnes uplynul přesně jeden kalendářní měsíc do vyvěšení posledního článku-nečlánku. Dnešek je však také již tradičně dnem Star Wars, primárně té méně cool badass strany (Sithové si své užijí až zítra, "Revenge of the fifth!") a taky na čtvrtého padlo datum majálesu. Nezvykle nabitá středa, že?
Pojďte se mnou rozebrat, proč se aktivita stránky ztratila stejně jako Benjen Stark za Zdí a jestli ho nenapodobí i v děním budoucím, tedy, co se vlastně bude dít?

Vítejte v Noře!

24. ledna 2016 v 20:45 | Neyra Calene
Vážení a milí, pravidelní i občasní čtenáři,
vítejte v Noře!

Neyra Calene

30. července 2015 v 13:14 | Neyra Calene
Článek se snažím průběžně udržovat, takže by měl být vždy čerstvě aktualizovaný :)

Neyra Calene (křestním jménem ve skutečnosti Karolína) je šestnáctiletá studentka pedagogické školy, původem z Vysočiny. Je volně škatulkovatelná do skupin jako fantazák, metalista, geek, tak trochu gamer a tak-trochu blázen. Dle zvěrokruhu hrdý kozoroh, dle mbti ENTP, dle Pottermore patří do Zmijozelu, toliko k povaze. V překladu to znamená, že Neyra je cynik, realista, cílevědomý extrovert, a naproti očekávání je to povětšinou šašek kolektivu. Pro další fakta, prosím, pokračujte níže.

Červené křížky x berte spíš s nadhledem :)

Hudební žánr: Metal teď a metal navždy (rock taky, samozřejmě), pagan metal, industrial, metalcore. Jako bonus soundtracky a keltská hudba.
x to moderní taneční cosi je fakt hnus.

Hudební skupiny: Marilyn Manson, Linkin Park, Motionless In White, Amon Amarth, Nirvana, Bring Me The Horizon, Three Days Grace, Powerwolf, Eluveitie, Five Finger Death Punch, Oomph!, Skillet, Rasmus....

Jídlo: Bohové žehnají jablečnému štrúdlu, čínským nudlím a lososovi určitě taky. Nezapomínám na zeleninu!
x guláš, rýže, kmín... a fastfood je můj nepřítel.

Na chuť: Pravá lékořice, bílá čokoláda, marcipán, pistáciová Deli, to k nezdravému životu stačí.
x brambůrky ne-e, echt ne solený.

Literární žánr: Fantasy, duh. Dále sci-fi, horory, historické a detektivky.
x dívčí a YA přeláskované čtení.

Knihy a autoři: Zaklínač (jak povídky, tak i trochu slabší sága), Tolkien (ale pořád to nemám všechno), Píseň ledu a ohně, Rowlingová + Galbraith, Riordan (i když se mi zdá, že šťáva dochází...), King, od podlahy.

Filmový a televizní žánr: Scifi, akční a krimi jsou na špičce. Historický a thriller pod nimi.
x (zejména romantické) komedie a horory - to první nikdy nepoberu a to druhé, upřímně, já se u toho nudím.

Filmy: Star Wars! Marvel Cinematic Universe! X-Men! Konec výkřikům do tmy, kromě těhle mám taky ráda Počátek, bondovky, LoTR (jak jinak), Van Helsinga (aťsi béčko, ale já ho odmala hrozně žeru), Statečné srdce a čestnou výjimku komediím, Můj soused zabiják.
x možná za to může televize, ale Flynn Carsen si v mé přítomnosti radši ani nemyslete

Seriály: Relativně nové hobby. Naprosto zbožňuju Mentalistu, Vikingy, Blacklist a Agenty S.H.I.E.L.D.u, o pár stupňů níž jsou Homeland, House of Cards, Blindspot, Hra o Trůny (až mě to samotnou překvapuje), Doctor Who a netflixácký marvelovky, resp. Defenders.

Hry: Páté Elder Scrolls aka SKYRIM, nejnovější díly HoMaM, Witcher, Dark Souls a čestně Magic: The Gathering, ačkoli poslední dobou nemám s kým hrát.


Kde mě ještě můžete najít?
Felix Felicis! RPG - ano, textové erpégéčko, ale se skvělou komunitou a na relax super
SerialZone - protože ten watchlist je geniální věc, žeáno - kdyby vám to bylo k užitku, hledejte uživatele "RawBanana" a tomu loginu se nesmějte
ČBDB - databázi taky vedu (a vedu i spolupráci), ale přes facebookový účet
.... z čehož vyplývá, že jsem dostupná i na sociálních sítích, ale tedy jen na Facebooku a G+, a to navíc (zatím?) pouze se svým osobním profilem.
No, a samozřejmě, jak víte, mě můžete jako Neyru Calene najít na Deviantartu.

Oblíbené stránky

8. listopadu 2014 v 22:33 | Neyra Calene
Blogy:

Jiné weby:

O blogu

4. května 2014 v 11:07 | Neyra Calene
Vítej, čtenáři!
Internetové toulky tě zřejmě právě zavály až do Nory, tedy na tento blog. Koukáš kolem a přemýšlíš, že klikneš "zpět", ať už tě to dostane kamkoli? Ne tak rychle, rychlá rozhodnutí přece nebývají vždy správná!
Ocitl ses na stránce plné výplodů mysli náctileté studentky pedagogické školy, bláznivé fanynky fantasy knih a filmů i dalších médií. Blogu plném jejích názorů, tvorby i zážitků - pokud stojíš o zase jeden další pohled na svět, jen pojď, začti se. Zahrabej se do Nory! Těším se na tvůj komentář :)

Co bys tedy chtěl číst? Sháníš snad nějaký tip na knížku a hledáš recenze? Nebo nějaký ten zajímavý blogový projektík? Možná ty slibované povídky, ano, i těch tu pár mám. A poezii a úvahovo-rýpavé články jakbysmet. Možná, že byses rád na něco i podíval. Nebo se můžeš podívat na nějaké ty hudební tipy, třeba tvému uchu budou sympatické!
Líbí se ti tu a chceš toho víc?
Jen to tu prolézej, co hrdlo ráčí!

V rámci nejen meziblogové propagace blog vlastní i své ikonky, pokud máš zájem, klidně je použij :)

 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.