Mimo Noru

Vítám vás na zřícenině...

2. srpna 2017 v 15:15 | Neyra Calene
Když je člověk opravdový fantasy nadšenec, začne se to postupem času projevovat v jeho životě, tak jako ostatně každý zájem. U někoho jsou tyto projevy markantnější, u někoho neznatelné - začíná to merchem, přívěsky, končí to... Inu, třeba když si na zahradě sklep přestavíte na hobití noru. K podobnému činu jsem se ještě neodhodlala, ale žánr mého srdce a láska k věcem jemu příbuzným se na mně i tak projevuje dost.

Moje první srážka s anime

16. března 2017 v 16:06 | Neyra Calene
Víte sami, jak to je, když se jeden nudí. Dělali byste cokoli, chcete se zabavit jakýmkoli způsobem (možná i vystřílet zásobník do zdi jako Sherlock Holmes, což ale nemůžu s čistým svědomím úplně doporučit). Jako stále (střední) školou povinná si nyní užívám týdenní jarní prázdniny, a tak došlo právě i na nudu. Nač věšet hlavu? Je to skvělý čas na menší poznávací experiment.

Výzva do nového roku?

1. ledna 2017 v 22:42 | Neyra Calene
Jeden za námi, další před námi. Přinesl rok 2016 něco zajímavého, nebo jen bral, a to hlavně z řad známých osobností? Stalo se za těch 366 dní něco zvláštního, změnilo se něco? A jak na tom bude nový rok 2017, na nějž mnoho lidí hledí s očekáváním? Splní se přání, změní se staré, pokoří se vytyčené výzvy? Tyto otázky vztahuji na sebe, odpusťme si ale oslovení "milý deníčku". Tento článek je pro mě odpíchnutím do nové etapy, pro vás (dost možná trochu nezáživné) shrnutí několika informací. Šťastný nový rok, vážení!

Čas setřít prach a lenošit, je tu léto

5. července 2016 v 21:47 | Neyra Calene
S každoroční železnou pravidelností i letos školní rok zkrátka skončil. Školský ústav jest uzavřen, internát taktéž a to pro Neyru neznamená nic jiného než odjezd domů, po dlouhé době také na víc než den a půl. Je čas schovat učebnice, pro nadšence možná čas založit rituální oheň a všechno to spálit, a věnovat se svým koníčkům. Což pro naši generaci většinou znamená vyvalit se na dva měsíce k elektronice, která má přístup k internetu.
Na rovinu, i já to obvykle dělám aneb jdu vás nudit s výhledem na moje léto, jupí!

Hudba v životě

16. května 2016 v 21:12 | Neyra Calene
Minimálně od doby, kdy pod hlavičkou blogu straší úvodní přivítání pro jeho návštěvníky, mohou všichni čtenáři Nory vědět, jakou hudbu miluju. Články s hudbou se tu ale dřív objevovaly poměrně často, takže to stejně není žádným překvapením. Tím patrně není ani to, že hudba má v mém životě velkou roli. Vítejte u (opět) mírně sentimentálního článku, kdy vám pro jednou místo umění nebo své tvorby přiblížím sebe.


Klid zbraní, notebook osedlat!

6. září 2015 v 14:11 | Neyra Calene
Minule jsem sekali do uzlu s naléhavostí přímo nepříčetnou, protože tak nějak jsem se cítila. V neděli jsem měla klepavku jako po týdenním otužileckém pobytu na Sibiři, ale žiju. Mám všechny zuby, všechny končetiny, možná pár vlasů dole, ale to bychom mohli oželet. Zázvorová Jemča třikrát denně mě udržela naživu, mimo jiné.
Ale taková apokalypsa to nebyla.


Tady uzel, rozsekni mě!

30. srpna 2015 v 23:13 | Neyra Calene
Pokud patříte k těm, kteří na tento blog chodí jednou za uherský rok jen proto, že se uklikli u nějakého komentáře, nebo jste tu úplně poprvé, prosím, nalistujte rovnou jiný článek - protože pak tu bude i šance na to, že se vrátíte. Následující řádky totiž naprosto vypadávají z jakéhokoli nomálu, který se mi snad podařilo se u sebe na blogu nastolit. Když se Neyrušce, jindy poklidnému flegmatickému pařízku, začnou velmi emotivně nervozitou uzlovat vnitřnosti, je na čase, aby jednou za čas (asi tak jako u života v brejlích) využila osobní blog vyloženě k tomu, k čemu je určen - k odrazu názoru.
Pokud je tedy nějaký názor na tom, že mám ze střední větší vítr než Frodo z cesty do Mordoru.
Jestliže jste se doteď nedali na útěk, možná je na čase to udělat.
Tohle bude velice košatá a okrasně přistřižená kupa osobních žvástů patnáctiletého mozku, který je zralý leda do nálevu a ne na vyšší úroveň vzdělání.

Úvaha: Život v brejlích

26. srpna 2015 v 18:33 | Neyra Calene
Těsně předtím, než jsem se před psaním tohoto článku usadila k notebooku, jsem byla v obchodě. Po cestě si člověk všímá spousty věcí - stromů, dlažby, aut, lidí, domů... Mně jako člověku s brýlemi dochází, že bez nich toho vidím mnohem méně. A když tak koukáte skrz svoje obroučky, vidíte (hech, to je výraz) mimo jiné to, že lidí jako vy je fakt dost.

Když o sobě nevíte

10. července 2015 v 11:08 | Neyra Calene
Trochu úvaha, trochu "zpověď" z mého života. Aneb zkrátka stav, který v mém věku už lidé tolik nezažívají...
 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.