Projekty

Počteníčko 2017

22. června 2017 v 20:35 | Neyra Calene
Aneb ani letos jsem neusnula na vavřínech a vedu si seznam knih, které se mi během roku podařilo přečíst. Možná si říkáte, že na vyhlášení knižní výzvy pro letošek je koncem června kapánek pozdě, a ano, to máte pravdu. Svůj cíl jsem si už ale nastavila v novoročním úvodním článku, takže zase tak pozadu nejsem. Jen s tím zveřejněním to bylo horší. Nicméně, jak na tom tedy s tím čtením jsem?

Top 7: BrunuhVille

8. února 2017 v 19:06 | Neyra Calene
Po měsíci přicházím s další top sedmičkou, tentokrát opět hudební. A to ne tak docela obyčejná, ale instrumentální a ve znamení tzv. "epic music". Nevzala jsem si do merku Audiomachine, jak jsem se zmiňovala v jednom starším komentáři, ale jednoho z YouTube umělců skladatelů, které poslouchám s velkou oblibou.

Top 7: Epizody roku 2016

8. ledna 2017 v 21:27 | Neyra Calene
Seriálová sezóna sice nezačíná ani nekončí s přelomem kalendářního roku, ale to mi nezabránilo v sestavení žebříčku top sedmi nejlepších epizod, které jsem v roce 2016 viděla. Spektrum seriálů, které sleduji, je samozřejmě omezené, takže jste dost možná nic z tohoto výběru neviděli. Pokud to tak je, pak tento článek berte jako doporučení, při čem trávit dlouhé zimní večery!

Listopad ve znamení české fantastiky

16. listopadu 2016 v 21:40 | Neyra Calene
Listopad je už sice nakrásně v polovině, ale jak se říká (a jak nejen jistě nejen studenstvo rádo praktikuje), lepší pozdě než nikdy! Takový pěkný projekt volného rázu Nora potřebuje jako sůl a já se do něj vrhám s nadšením - a pozor, vážení, výjimečně i nějakou tou menší přípravou!

Top 7: Neyřina písničková motivace

11. srpna 2016 v 18:06 | Neyra Calene
Když jsem poprvé přišla s projektem "TOP 7", zapřísáhla jsem se, že se budu snažit neuchylovat k stokrát dokola omletým tématům. Doufám, že se mi to podaří i dnes - tentokrát nápad na tento žebříček vznikl při běhání. Ono totiž donutit se k fyzické aktivitě, když jste tvaroh jako já, to chce zatraceně velkou dávku motivace. A když je hudební, pro mě ještě líp!

Top 7: Miracle of Sound

9. května 2016 v 19:29 | Neyra Calene

Knižní výzva na rok 2016

6. ledna 2016 v 16:01 | Neyra Calene

Vyhodnocení knižní výzvy na rok 2015

28. prosince 2015 v 10:37 | Neyra Calene

30 Days Lord of the Rings Challenge! - Den 3.

31. července 2015 v 19:22 | Neyra Calene


3. OBLÍBENÁ POSTAVA

Top 7: Bělovlasé postavy

30. července 2015 v 19:03 | Neyra Calene

Žebříčky těch nejvíc TOP jsou populární tak docela všude, tak si Neyra řekla, proč to taky nezkusit. Pět je málo a deset moc, pro mě ideální počet je tedy sedm. Jak už ale titulek článku napovídá, nebudu se soustřeďovat vždycky na několikrát omýlané věci (i když ani mě se to patrně nevyhne). Nuže, pojďme na to - kterých sedm bělovlásků je podle mě těch top?

30 Days Lord of the Rings Challenge! - Den 2.

30. června 2015 v 23:57 | Neyra Calene


2. OBLÍBENÝ FILM

30 Days Lord of the Rings Challenge! - Den 1.

25. května 2015 v 21:18 | Neyra Calene


1. OBLÍBENÁ KNIHA

30 Days Lord of the Rings Challenge!

24. května 2015 v 19:05 | Neyra Calene


>> od ETTELWEN <<

Rozhovor s Métis

9. února 2015 v 16:02 | Neyra Calene
Hojda!
Nedávno mě blogerka (a fajn holka) MÉTIS oslovila, jestli bych s ní nebyla ochotná udělat rozhovor. Ačkoli se k tomu necítím dost.. povolaně, samozřejmě jsem souhlasila :) Métis má totiž duchaplný blog s recenzemi na dobré knížky (fantasy...), takže nejdu takzvaně "mimo téma." Za rozhovor Métis děkuju, bylo to fajn - fajn byl i pokec "mimo řádky", který si vy nepřečtete :P
Jsem ráda, že se ti líbí Špatná krevní skupina, určitě čti dál :P
No, a tady nahazuji odkaz na rozhovor, který včera večer Métis zveřejnila na svém blogu:

Moje knižní abeceda

3. února 2015 v 22:33 | Neyra Calene
Hola!
Doufám, že někteří čtenáři opravdu čekají na slíbenou kapitolu nebo recenzi, ale ještě než se k jejich zveřejnění opravdu dostanu, udělal si v mém časovém plánu místo tehle článeček. Či spíš.. statistický projektík? No, to je vlastně docela jedno - hlavní je, že je to tady.
Moje knižní abeceda je totiž jen takovou digitální verzí něčeho, co si vedu souběžně se čtenářským deníkem. Jde o abecední seznam knih, které jsem četla. Pár bodů k tomu:
- jde o knihy, které jsem četla jako větší, a ne jako malý utřinosek ve druhé třídě Smějící se Přesto se v ní objeví některé dříve čtené tituly, ale pouze ty, které byly nějak.. stěžejní. Ty budou označeny velkým PLUS (+)
- protože já čtu fantasy až na výjimky, žánr raději připíšu do závorky
- HVĚZDIČKOU budou pak označeny knížky, které patří k mým nejoblíbenějším
- KŘÍŽKEM budou označeny knížky, které mě něčím zklamaly... Ale těch moc nebude
- a je samozřejmostí, že do abecedy budu knížky připisovat Smějící se Jinak, přirozeně, je seznam řazen abecedně Mrkající

 
 

Reklama

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.