Seriály

11.22.63

31. července 2017 v 10:53 | Neyra Calene
V záplavě seriálů táhnoucích se celou dekádu, v mnoha řadách a stovkách epizod, je příjemné trochu zvolnit. Televizní produkce totiž naštěstí kromě mnohosezónních záležitostí nabízí i něco skromnějšího. Tedy, tento výraz není pro minisérie úplně přesný. Jejich provedení totiž mnohdy bývá preciznější a kvalita více oceněná. A když za nimi například stojí i pár známých jmen...

Tokyo Ghoul

27. července 2017 v 19:57 | Neyra Calene
Není to ani měsíc, co se na Noře objevila první anime recenze, a už jsem tu s druhou. Pro vysvětlenou můžete nakouknout do o něco staršího článku, ve stručnosti jen zkouším nové věci (a to ráda) a zajímá mě, proč je vlastně anime takovým fenoménem. A to se nedá zjistit jinak než na vlastní kůži. Nenechte se ale zněním této věty zmást, já u toho sledování netrpěla. Mně se naopak tyhle seriály docela začínají zamlouvat...

Ao No Exorcist

7. července 2017 v 20:07 | Neyra Calene
Už v březnu jsem napsala článek o svém malém anime experimentu - co se z něj nakonec vyklubalo a jak situace vypadá o pár měsíců později? Nejen, že jsem své první setkání s japonskou animací přežila, ale dokonce jsem se po dokoukání prvního seriálu začala poohlížet po dalších. Co to znamená pro čtenáře Nory? Že se vám dostane naprosto amatérské, otaku zásadně nepřístupné recenze. A dost možná ne jen jedné!

The Blacklist: Redemption

25. května 2017 v 17:01 | Neyra Calene
Když před více než rokem stanice NBC oznámila možný spin-off dramatu The Blacklist, neprovrtala jsem nadšením zrovna díru do stropu. Jako většina věrných fanoušků jsem se bála, že tvůrci žadnou dobrou značku zbytečně ždímat a promění její děj v nastavovanou omáčku. Naštěstí se nakonec v příběhu vyskytla poměrně slušná záminka k vytvoření vedlejší dějové linie, tudíž jsem se výsledku tolik nebála. O to spíš, že měl čítat pouhých osm dílů.

Iron Fist

20. dubna 2017 v 19:17 | Neyra Calene
Než na streamovací stanici Netflix letos v srpnu vtrhnou kompletní Defenders, superhrdinský tým ze stáje Marvelu, bylo třeba si představit všechny členy. Po Daredevilovi z Hell's Kitchen, Jessice Jones a Luku Cageovi (skloňujte to?!) už zbýval jediný. Před měsícem se tedy dočkal svých třinácti dílů i Danny Rand, tedy Iron Fist, nepřítel Ruky a mladý bilionář, který má být už patnáct let po smrti umrzlý v Himaláji...

The Last Kingdom

9. dubna 2017 v 12:20 | Neyra Calene
Jako šermířka, historický nadšenec a milovník všeho, co jen trochu voní severskou mytologií a vikingskou kulturou, jsem si nemohla nechat ujít jeden z mála seriálu, který tyto tři záliby pojí dohromady. K předloze od Bernarda Cornwella jsem se bohužel nikdy nedostala, ale o to víc jsem si možná celou podívanou užila. Nuže, jak to vypadá pár let později po ději Vikings?

House of Cards

28. března 2017 v 21:11 | Neyra Calene
I já, věrný a zatrvzelý fanoušek fantastiky v různých podobách, si čas od času pochopitelně odskočím k jinému žánru. Velice často se jedná o záležitost spřízněnou, například historickou, ale jsou také případy, kdy byste podobnost hledali jen těžko. Ať již sleduji cokoli, všeobecně platí, že jsem milovníkem dramatu. House of Cards je drama. Vysoké, nechutné a přesvědčí vás o zkaženosti naší vlastní rasy. Vítejte ve Washingtonu.

Luke Cage

18. února 2017 v 22:45 | Neyra Calene
Loni jsem ve svém velkém Marvel mataronu poctivě dohnala všechno, co se dalo z MCU dohnat. Od té doby ale samozřejmě filmoví ani televizní tvůrci přišli s novou dávkou akce, hrdinů a padouchů. Na stříbrném plátně se předvedl Doctor Strange, Agenti S.H.I.E.L.D.u odstartovali již čtvrtou řadu (Ghost Rider i LMD, stojí za to!) a Netflix si dál chystá půdu pro nadcházející týmovku Defenders. Dalším na v pořadí byl právě neprůstřelný Power Man.

Dvojitá dávka za námi - Vikings s4B

3. února 2017 v 22:34 | Neyra Calene
Někdo byl rád, někdo si jen povzdechl, někdo rád prostě nebyl - ve čtvrté řadě seriálu Vikings jsme se dočkali dvojité porce dílů, podávaných zvlášť. Když se objevila zpráva, že se k první desítce epizod připojí na podzim ještě další, byla to novinka, co fanoušky zamávala. Stála za to, nebo začali dobrou značku "jen ždímat"? Dnes vám nenabídnu recenzi, jen takové menší ohlédnutí a dojmy - takže, ehm ehm, SE SPOILERY SAMOZŘEJMĚ POČÍTEJTE! Ale budu se krotit, takový já jsem lidumil.

Quantico

22. srpna 2016 v 21:49 | Neyra Calene
Léto seriálům zkrátka přeje, a tak se Neyra vrátila do komiksáren do svého domácího prostředí - tedy špionáži, krimi, a tak podobně. A protože "obyčejné" kriminálky jí nebaví a v příběhu si opravdu libuje v pořádných záhadách, i ona se musela podívat na Quantico. A jako vždy je zde recenze.

Daredevil

10. srpna 2016 v 17:10 | Neyra Calene
Je hotovo - s dokoukáním druhé série Daredevila skončil i můj Marvel maraton - alespoň chronologicky. Druhá série Agentky Carterové na mě sice pořád čeká, ta ale děj v MCU už moc neovlivní (nehledě na to, že seriál byl stejně ukončen). Ďábel z Hell´s Kitchen bývá na internetu často označován za nejlepší kousek televizní části universa - jak to vidím já?

Agents of S.H.I.E.L.D.

2. července 2016 v 0:19 | Neyra Calene
Svůj smělý plán pustit se do celého Marvel Cinematic Universe pěkně od začátku (a neméně pěkně chronologicky) jsem vám představila už v recenzi na Jessicu Jones.Ty samé řádky také ukrývají můj příslib recenzí na ostatní marvelovské seriály. První dojmy z Agentů SHIELDU už jsem nastínila a můžete tedy čekat, že první prázdninový příspěvek na Noře se ponese v pozitivním duchu. Koneckonců, pozitivní očekávání je něco, čeho se ode mě Agenti nedočkali. Když jsem podle časové osy universa postoupila až k jejich pilotnímu dílu, nezapínala jsem jej zrovna s nadšením. Inu, dobrá, oživlý Coulson byl dobrý tahák, ale i tak mě seriál moc nelákal. Ale možná je to dobře - o to úžasnější poté moje překvapení bylo.

Jessica Jones

22. června 2016 v 7:06 | Neyra Calene
Jsem si vědoma toho, že knižní recenze už v Noře patrně žezlo předaly o rubriku dál. Ruku v ruce jde tento fakt s tím, že na čtení je třeba mnohem většího a nerušnějšího klidu, než jakého se mi každý den dostává. Sluchátka a vysoká hlasitost zkrátka zajišťují seriálům nezvratitelnou výhodu. Inu, alespoň se Neyra přiměla k tomu dát si pořádný, chronologický Marvel maraton a dohnat všechno, co neviděla, a i to, co viděla, pro jistotu zkouknout znovu.

Blindspot

6. června 2016 v 20:23 | Neyra Calene
Zhruba někdy koncem ledna jsem, patrně kvůli občas šílené nudě na intru, propadla sledování seriálů. Od té doby se opravdu vezu a kromě toho, že mám vždycky rozečtenou aspoň jednu knihu, mám teď pořád rozkoukaný alespoň jeden seriál. Seznam těch, co bych ráda viděla pořád roste, snad úměrně tomu, že na ně nemám tolik času. Po dokoukání Blacklistu, kde jsem až do květnového finále nadšeně odchytávala díly každý týden (za mým hodnocením si stojím, finále třetí řady vážně stálo za to!), jsem hledala něco žánrově podobného. A že to není u seriálů většinou moc velká práce.

Homeland

25. března 2016 v 19:51 | Neyra Calene
Po delší odmlce zapříčiněné prací na povinně dobrovolném školním projektu opět přináším seriálovou recenzi, kterých se mi v počítači načítá větší hromádka než těch knižních, snad je to počasím. Objektem mého zájmu je tentokrát seriál Homeland (neboli Ve jménu vlasti, pokud patříte k těm, kteří první tři řady seriálu zachytili na České televizi), další nakouknutí do pro mě nového žánru. A to těžké špionážní a psychologické drama, které je aktuální a naráží kromě tématu islám taky na bolestivé problémy dnešního světa. Tedy hlavně zahraniční politiku a problémy s terorismem.

 
 

Reklama

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.