Tvorba

Črty 1.5

12. března 2017 v 21:48 | Neyra Calene
Co udělá Neyra, když se necítí na psaní článku? Otevře si archiv Nory! A co tam zjistí? Že už vás dva měsíce neobšťastnila nějakou tou výtvarnou tvorbou! Co zjistila Neyra vzápětí? Že toho za ty dva měsíce moc nevytvořila. Samozřejmě s výjimkou UNNIstripu (koukejte se tam hned podívat!), ten se ale do Črtů nepočítá...

Já, psavec snaživý

31. ledna 2017 v 22:29 | Neyra Calene
Jelikož bez snahy bych nevyplodila ani řádku. Tento článeček obsahuje špetku informací, odhalení, odkazů, přiznání a dalších skvělých přísad. Jedná se o takovou směs, která vás, čtenáře, seznámí s mým patláním/literární tvorbou. A já si ve všem aspoň hezky udělám pořádek! Co píšu? Jak píšu? Proč píšu?

UNNIstrip je tady!

22. ledna 2017 v 21:23 | Neyra Calene
Po opakovaném ujišťování čtenářů, že Neyra něco kuchtí pod pokličkou, je to tady. Říkala jsem, že se Unni ještě vrátí, a Alder zrovna tak. Rovněž mám v paměti vryté své vlastní prohlášení, že se pokouším o jistou výtvarně-komiksovou tvorbu. Důkaz místo slibů - neomáčkuju, abych skryla prokrastinace. UNNIstrip je tady!

Črty 1.4

15. ledna 2017 v 20:55 | Neyra Calene
Od srpna se tu nějaké to výtvarno z mé ruky neobjevilo, a tak je na čase to napravit! Brousím si zuby na trochu plnohodnotnější článek, bohužel na druhou stranu si profesorka psychologie brousí zuby na mě a mou pololetní známku, takže není času nazbyt. Moc jsem toho kreativně nenačmárala, na to, jaká to je doba, ale přece jen tu pro vás něco mám!

Kniholov

12. ledna 2017 v 16:37 | Neyra Calene
Že nejsem básník, to přímo křičí z každého mého smělého výtvoru uveřejněného zde na blogu. Přesto mě, čas od času, jistá touha lepit verše dohromady ovládne. A protože rubrika "Tvorba" na mě jen tak smutně opuštěně kouká (Neyro, ty už do mě jako nepřispíváš?), rozhodla jsem se po nějaké době opět s něčím vyrukovat. Inspirace je jednoznačná - ačkoli poeta nejsem, knihomol už dozajista ano, a taková knihovna - lidičky, to je boží místo. Tolik knih, které si můžete vybrat, ale... kterou jen dřív?

Črty 1.3

12. srpna 2016 v 12:00 | Neyra Calene
V době, kdy se na blogu objevuje tento článek, už Neyra pravděpodobně zakempila v historickém stanu a v předvečer bitvy se radí se zbytkem družiny o zítřejší strategii. Pokud to všechno přežije a nedostane šípem do oka, pravděpodobně už se v pondělí dočkáte nepřednastaveného článku. Ale pro teď - další várka mého hatla patla výtvarného umění!

Ukradl vejce a našel si ženskou

27. července 2016 v 10:07 | Neyra Calene
I toho největšího blbce může potkat štěstí aneb další starší povídka z Neyřiny tvorby!

Črty 1.2

14. července 2016 v 22:44 | Neyra Calene
Várka pár podivuhodných digiartů a nějaké to slovíčko o DeviantArtu.

Vlčí duše

2. června 2016 v 22:18 | Neyra Calene
Moje vlastní povídková tvorba už se na Noře nějakou dobu neukázala. Vytáhnu dnes tedy už starší kousek, který se už nějakou chvíli povaluje v jiných zákoutí internetu. Konkrétně tady, tedy na fanouškovské stránce Hry o Trůny. Proč tam? Jde o jeden ze vzácných případů, kdy jsem si od založení starší verze tohohle blogu odskočila k fanfiction. Vlastně účelně, ze zadání takové minisoutěže právě na IceFire. Nadpřirozené bytosti v Západozemí, těch je tam dost, ale debata o možném vlkodlakovi mě přivedla na zajímavé myšlenky...
Možná Vlčí duše není povídka úplně klasická, ale při zpětném pohledu mi z hlavy vzešla vcelku zajímavá teorie. Nuže, bavte se.

Črty 1.1

11. května 2016 v 17:04 | Neyra Calene
Další dávka mých čmáranic, samý seriál a slíbený mistr Yoda!

Črty 1.0

5. března 2016 v 11:59 | Neyra Calene

Unni

25. listopadu 2015 v 20:18 | Neyra Calene

Čtenářova zpověď

7. září 2015 v 18:06 | Neyra Calene
V těchto dnech, kdy teprve sháníme učebnice a pomalu se seznamujeme s učiteli, trpím na internátu nezdravým přebytkem času. Znuděná většinou čučím do notebooku nebo se jdu projít ven (pomalu se orientuji v centru, muhaha) a poslouchám písničky. Celkem se totiž nemám do čeho učit, a činit tak dopředu odmítám... nejen že jsem na to člověkem přespříliš líným, ale zkrátka z principu.
A protože času je fůra, tak přináším další báseň "Čtenářova zpověď" - název je tak matoucí čistě z toho důvodu, že mě žádný lepší nenapdl. Tečka. Tohle téma jsem původně nechtěla zpracovat ve verších, ale jako takové menší zamyšlení... možná na to nakonec dojde, daný fakt spíš rozeberu a zauvažuji nad ním, tady ho jenom předkládám.
Abyste se v tom neztratili, zde samotná báseň ;) Trochu kratší, ano.
Vidíte se v tom?

Kdo tahá za nitky

17. srpna 2015 v 21:07 | Neyra Calene
Aby mi to tu na blogu o prázdninách docela neumřelo (protože času je méně, než bych čekala :D), přicházím s další veršovanou tvorbou po dlouhé době. A není jen tak ledajaká - psala jsem právě totiž docela jiný článek, když jsem v hlavě znovu převalovala myšlenku, jestli re-číst Hru o Trůny. Tak vznikl poslední verš. Během deseti minut potom zbytek. Já osobně jsem s tím jednou opravdu spokojená... :D
Téma je tedy samozřejmě Hra o Trůny, a to samotný začátek, kdy se má Ned Stark vydat s Robertem Baratheonem do Králova přístaviště. Kdo ale tenhle příběh zná, z básně toho samozřejmě pochopí nejvíc :)

Řekl jasně, že jde dovnitř

13. července 2015 v 21:18 | Neyra Calene


Jak jsem slibovala a předesílala, stalo se - přináším vám další povídku, ve které figuruje vypravěč Alder. Předcházející příběh Ten nejlepší vypravěč ze začátku května nemusíte mít přečtený, abyste pochopili můj dnenší příspěvek, ale jak jinak, doporučuji vám tak udělat, hlavně proto, že váš obraz bude přece jen kompletnější a povídku si více užijete. Inu, tady to je - a za vaši kritiku a ohlasy v komentářích budu samozřejmě velmi ráda :)
 
 

Reklama

Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.