Úvahy

Jít, letět, či utíkat?

3. července 2017 v 11:48 | Neyra Calene
Není to jen skvělá či špatná zápletka, co tvoří dojem z knihy. Jde i o to, jak je vyprávěna - ale i přes všechny možné literární figury a kvality, jakými může příběh disponovat, se někdy zkrátka nebavíme. Děj nás zajímá, ale číst se nám nechce. Nemůžeme se k tomu donutit, protože kniha nudí. Nebo je naopak moc zmatená, a čtení si patřičně neužíváme. Čím to je?

Chůva nebo zrůda?

14. března 2017 v 16:07 | Neyra Calene
Dnes bude řeč o vztazích. Ne, že bych zběhla k temné straně blogařiny a v sáhodlouhých litaniích plných hrubek (pro věrohodnost) si tu vylévala srdce. Touhle úvahou se vracím ke kořenům Nory. Jak to? Protože Nora je přece knižní blog! A vztah čtenář-kniha, to je teprve věc. Emoční závislost, romantika, zhnusení, knížka vám poskytne prakticky cokoli. Co ale dáváte vy na oplátku?

N - u - d - a

14. února 2017 v 21:08 | Neyra Calene
Jaký chovám k tomuto strašnému, vlezlému stavu vztah, lze patrně z názvu článku snadno vyčíst. Jak se mé myšlenky vlastně k nápadu, že bych nad tímhle mohla pouvažovat na blogu, dostaly, to sama netuším. Nicméně už potřebuju provětrat klávesnici i Noru jako sůl, pojďme tedy na to! Nuda, hmm....

Nasávejte

1. listopadu 2016 v 22:27 | Neyra Calene
... ale jen inspiraci, prosím vás!

Bůh i ďábel jsou v detailech

28. září 2016 v 20:05 | Neyra Calene
... či se to tak aspoň říká, ne?
Já myslím, že to tak v podstatě asi opravdu funguje. Všude.

Kouzlo atmosféry

26. srpna 2016 v 12:03 | Neyra Calene
... aneb zapomeňte na rozum, dojem vždycky vytvářejí city!

Co v knihách hledáme, co nacházíme?

3. srpna 2016 v 19:05 | Neyra Calene
A vím vůbec, proč já sama beru ty regály v knihovně útokem?

Vcítění se?

20. června 2016 v 21:17 | Neyra Calene
... aneb někdy se ocitnete v hlavě postavy a ani nevíte, jak.

Čas k zamyšlení?

2. března 2016 v 15:51 | Neyra Calene

Silný tým ve složení skálopevné odhodlání, hromada předepsaných článků, spousta času a mrška psavá nálada byl navzdory hlásání startu Nory poražen. Překvapivě pro mě, ale dozajista už tak ne pro vás, protože tohle tu už stokrát bylo. Rozdíl je jen v tom, že ačkoli dřív mě zápal přešel, nyní mě zápal docela přejel - ovšem ne do psaní. Zápal plic. Čas na rozvíjení blogu se tak chtě nechtě během měsíce musel transformovat v čas k zamyšlení.

Konec dobrý, špatný a kýčovitý

18. října 2015 v 22:32 | Neyra Calene

Filmová zpracování knih - dobře nebo špatně?

5. února 2015 v 21:20 | Neyra Calene
Včera jsem už poněkolikáté na toto téma vedla debatu s mou sestrou... A napadlo mě, že by to možná stálo i za kratší písemné rozebrání. Samozřejmě ode mě nemůžete čekat nic opravdu duchaplného, pozor na to Usmívající se Přirozeně taky tenhle článek vyjadřuje jenom můj osobní názor, se kterým můžete či nemusíte souhlasit, je to na vás Smějící se
 
 

Reklama
Zdroje obrázků: Pozadí / Záhlaví
Autorem uvedených textů a tvorby je fakticky vlastník blogu, tak fakticky nekopírujte.